Okazuje się, że kolana mogą swędzieć nie tylko po kolei, lecz także jednocześnie. Takie swędzenie ma dwa znaczenia – zazdrość oraz drogę.

Przesady, związane z drogą, nie pojawili się znikąd. Z dawnych czasów ludzie wierzyli, że swędzenie obu kolan na raz oznacza, że niedługo będziesz modlić się w kościele, który znajduje się w odległych krajach. To oznacza, że dana osoba wyruszy w podróż i pozostanie w innym kraju na dość długi czas. W naszych czasach ten przesad otrzymał logiczną kontynuację: jeżeli swędzą kolana – niedługo przeprowadzisz się w nowe miejsce lub zmienisz mieszkanie. Ponadto, ze względu na to, że na ogol, swędzenie kolan jest pozytywnym zabobonem, ta przeprowadzka będzie wiązała się z polepszeniem warunków do życia.

Z drugiej strony swędzenie w kolanach zawsze było kojarzone z relacjami miłosnymi. Ten przesąd mówi: jeśli swędzą ci kolana, twój ukochany wkrótce będzie o ciebie bardzo zazdrosny. I jednocześnie radzi: uważaj na swoje zachowanie, aby nie dawać swojej drugiej połówce powodów do zdenerwowania.