Swędzenie klatki piersiowej – najpopularniejsze przesady i zabobony

Klatka piersiowa jest pod każdym względem “delikatnym” obszarem na ludzkim ciele, zwłaszcza jeżeli chodzi o kobiecej piersi. Istnieje mnóstwo różnych przesądów oraz zabobonów, związanych z tą częścią ciała. Przyjrzyjmy się wiec tym wierzeniom ludowym oraz ich znaczeniu: co oznacza swędzenie klatki piersiowej u kobiet lub mężczyzn, po lewej lub prawej stronie, lub nawet o różnych porach dnia.

Swędzenie klatki piersiowej: przesady oraz zabobony

Znaki losu są nie tyle mistycznymi przewodnikami do przyszłości, ile przejawem naszej podświadomości i intuicji. Klatka piersiowa to część ciała, która znajduje się najbliżej serca. Dlatego najpopularniejsze przesądy kojarzą to przede wszystkim ze sprawami „serdecznymi”. Ponadto, powszechnie uważa się, że lewa strona klatki piersiowej odpowiada za uczucia, emocje oraz sprawy miłosne. W dodatku prawy – zgodnie z odwieczną mądrością – oznacza dany Bogu, ale lewy – jest w opozycji do Szatana. I oczywiście istnieje duża różnica w swędzeniu klatki piersiowej u mężczyzn oraz kobiet, ponieważ jest to jedna z tych części naszego ciała, która nas najbardziej różni.

Jednak w wierzeniach ludowych istnieją także ogólne zabobony, związane ze swędzeniem klatki piersiowej, które dotyczą wszystkich ludzi:

Jednym słowem, w ogólnym sensie, swędzenie klatki piersiowej najczęściej oznacza pewne problemy.

Swędzenie klatki piersiowej – co oznacza?

Istnieją jednak niektóre detale, które mogą zmieniać sens przesądu.

  • Na przykład, jeśli swędzi ci klatka piersiowa od samego rana, to najprawdopodobniej niedługo otrzymasz dobre wieści, a może nawet czeka cię przyjemna niespodzianka.

  • Ponadto mówi się, że swędzenie klatki piersiowej właśnie o wcześniejszej porze dnia, w przeciwieństwie do innych okresów, zwiastuje pewne korzyści – sukces w pracy i sprawach miłośnych, nagłe polepszenie sytuacji finansowej lub przyjemne spędzenie czasu z przyjaciółmi.

Jeżeli u osoby dowolnej płci swędzi lewa pierś, to może zwiastować:

  • bezproblemowe i wesołe życie;

  • wygaśnięcie miłości – nadszedł czas, aby ponownie rozpalić ogień w waszym związku;

  • być może wkrótce otrzymasz duży spadek lub zysk z nieoczekiwanego źródła.