Jedną z najciekawszych uczestniczek AMA jest 103-letnia Eveline, która dosłownie od pierwszych odpowiedzi na najważniejsze i najtrudniejsze pytania zadziwia swoją mądrością!

Najprawdopodobniej wielu z was w ogóle nie kojarzy co to AMA, więc najpierw warto opowiedzieć więcej o tym projekcie. Ogólnie jest to wyjątkowa okazja, aby zadać pytania dowolnym ciekawym dla ciebie osobom. Respondenci zazwyczaj wybierają i odpowiadają na pytania, które interesują zdecydowaną większość użytkowników. Na tej stronie można znaleźć przeróżne osoby: od najbardziej znanych, takich jak Bill Gates, po zwyczajnych osób z ciekawa biografia, zawodem itd., dzięki czemu AMA jest doskonałą platformą do prowadzenia ciekawych rozmów na różne tematy.

Każdemu z nas nie zaszkodzi wziąć pod uwagę te cenne porady od kobiety, która ma stuletnie doświadczenie życiowe. Oto są odpowiedzi Eveline na najpopularniejsze pytania użytkowników.

- Jeśli weźmiemy pod uwagę cale wasze doświadczenia życiowe, czy uważacie, że świat zmienia się na lepsze, czy tylko się pogarsza?

Zmienia się na lepsze i w tym samym czasie się pogarsza. Jednak czasami mi się wydaje, że ludzie dzisiaj ciągle są niezadowoleni. Z jednej strony oni mają do dyspozycji tak wiele materialnych bogactw, a z drugiej – są nieszczęśliwi i niezadowoleni ze swojego życia.

Popularne wiadomości teraz

Rodzina karłów dowiodła, że ​​wzrost nie jest przeszkodą w szczęściu i stali się gwiazdami Internetu

Małgorzata Rozenek-Majdan z płatkami pod oczami i z nieuczesaną fryzurą. Co za wygląd?

Bronisław Komorowski po operacji. Jego życie się zmieni

Aleksandra Kwaśniewska zamieściła zdjęcie z dzieckiem. Odpowiedź dla wszystkich hejterów

- Jaka jest najważniejsza rzecz, której nauczyliście się za tyle lat?

Nauczyłam się żyć pełnią życia i nigdy niczego nie żałować. Ponadto nigdy nie można być niczego w 100% pewnym. Dzisiaj jesteś tutaj, ale jutro możesz znaleźć się w zupełnie innym miejscu i w zupełnie innych okolicznościach.

- Czego najbardziej żałujecie?

Nie żałuję niczego. Tak, popełniłam wiele błędów, ale to oni sprawili, że jestem tym, kim jestem. Życie jest zbyt krótkie, by martwić się przeszłością. Czasami warto odpuścić sobie i po prostu zrelaksować się.

- Jakiej rzeczy w swoim życiu (z przeszłości lub teraźniejszości) nigdy nie chcielibyście zmienić?

Ja przeszłam przez wiele trudności w życiu, ale nigdy nie chciałam zmienić swojej drogi życiowej, ponieważ to wszystko ukształtowało moją osobowość. Dzięki tym trudnościom byłam bardzo pracowita i wdzięczna za wszystko, co kiedykolwiek miałam.

- Jaki jest waszym zdaniem sens życia?

Nadal próbuję to rozgryźć. Może sensem życia jest po prostu życie? Dlatego zawsze warto żyć tak, jakby to był wasz ostatni dzień.

- Co mogę zrobić teraz, w wieku 18 lat, aby być szczęśliwym przez całe życie?

Pokochaj siebie takim, jakim jesteś. Wyznacz priorytety. Dbaj o dobre relacje z rodziną. Zawsze bądź przygotowany na trudne czasy, w tym tez finansowo. Zawsze się śmiej i uśmiechaj.

- Czy moglibyście udzielić kilku rad uczniom dotyczących pracy lub nauki?

Ucz się pilnie i nie bój się podjąć jakiejkolwiek pracy, która pomoże ci być przynajmniej częściowo finansowo niezależnym. Za czasów mojej młodości nikt nie przejmował się tym, czy trzeba posprzątać, czy zbudować stację benzynową. Każda praca była dla nas dobra. Najważniejsze to zarabiać i trochę zaoszczędzać. Przecież na dobre stanowisko jeszcze trzeba sobie zasłużyć.

- Jaka jest najważniejsza lekcja waszego życia?

Zacznij w końcu odkładać pieniędzy na trudne czasy!

- Bardzo się martwię, że się starzeję i kiedyś zacznę tracić najbliższych i najbardziej ukochanych ludzi w moim życiu. I raczej nie będę w stanie sobie z tym poradzić. Jaka jest najlepsza rada, której możecie udzielić, aby pomóc nam wszystkim uporać się z utratą naszych bliskich/rodziców/najlepszych przyjaciół?

Prawdopodobnie najtrudniejszą rzeczą w życiu jest utrata bliskich. Straciłam męża, gdy byłam młoda i nigdy więcej się nie ożeniłam. Przeżyłem wszystkie moje dzieci i koledzy z klasy, a miasto, w którym dorastałem, już nie istnieje. Przez to czasami czuje się samotnie. Natomiast poza tym wszystkim poznałam wspaniałych przyjaciółek, podróżowałam po całym świecie i robiłam rzeczy, o których nigdy wcześniej nawet nie marzyłam.

Najważniejsze to być tu i teraz, żyć teraźniejszością i doceniać każdy dzień, ponieważ jest on wypełniony darami i cudami, warto tylko trochę poczekać na odpowiedni moment.

- Co was motywuje?

Moją główną motywacją jest po prostu żyć i być szczęśliwa. Wiem, że każdy dzień to cenny dar i że jestem szczęściarą, ponieważ miałam tak długie i szczęśliwe życie!

- Czy jest coś, czego ludzie już nie robią, ale co tak naprawdę warto nadal robić?

Ludziom warto pisać do siebie listy. Kiedyś będziecie przyjemnie zaskoczeni tym, że macie je pod łóżkiem — wszystkie wspomnienia w jednym małym pudełku.

- Jakie są najważniejsze i najmądrzejsze słowa, które możecie teraz powiedzieć młodym ludziom, opierając się na swoim stuletnim doświadczeniu?

Myślę, że najlepszą rzeczą, jaką mogę doradzić, jest bycie samodzielnym, ciężko pracować i oszczędzać pieniędzy, jak już wielokrotnie mówiłam. Widziałem wiele upadków banków oraz Wielki kryzys. Musisz wiedzieć, jak poradzić sobie w każdych okolicznościach życiowych. Wydaje mi się, że obecnie dzieci zbyt wiele wymagają od swoich rodziców i niewiele osiągają samodzielnie.

- Jakie będzie wasze przesłanie dla przyszłych pokoleń?

Pracuj ciężko. Odładaj pieniędzy na trudne czasy. Jedz więcej warzyw. Wyznacz swoje priorytety. Żyj w harmonii ze sobą i naucz się w końcu cieszyć się z tego, co już masz.

Uwaga: przeczytać oraz dać odpowiedzi na wszystkie te pytania Eveline pomogli jej wnuki.

Koniecznie skorzystajcie z rad tej wspaniałej oraz bardzo ciekawej kobiety! Oni zawierają głęboką mądrość, która w większości przypadków pojawia się dopiero po latach.