Niedawno 41-letnia Mariam dowiedziała się, że cierpi na rzadką chorobę genetyczną, która powoduje ciąże mnogie, z których rodzą się trojaczki i czworaczki. Mariam trzy razy urodziła czworaczki, cztery razy – trojaczki i sześć razy bliźniaki. Niesamowite jest to, że kobiecie udaje się opiekować wszystkimi swoimi dziećmi bez żadnej pomocy.

Photo by Hanna Morris on Unsplash

Mariam miała zaledwie 12 lat, kiedy wyszła za mąż za mężczyznę, który był o 28 lat starszy od niej. Rok później dziewczyna urodziła pierwsze bliźniaki. Obecnie kobieta wraz ze wszystkimi swoimi dziećmi mieszka w okropnych warunkach – oni ledwo się mieszczą w czterech małych domkach zbudowanych z cementowej cegły i pokrytych blachą falistą. Lekarze ostrzegali Mariam, że pigułki antykoncepcyjne mogą powodować pewne problemy ze zdrowiem, ponieważ kobieta ma niezwykle duże jajniki. Więc po urodzeniu pierwszych bliźniaczków ona ciągle zachodziła w ciążę i rodziła kolejne dzieci. Przeciętnie w standardowej ugandyjskiej rodzinie jest ponad 5 dzieci, jest to jeden z najwyższych współczynników dzietności w Afryce, lecz nawet mimo to rodzina Mariam jest naprawdę ogromna.

Ostatnia ciąża Mariam zakończyła się tragedią – jeden z bliźniaczków zmarł przy porodzie, co więcej, niedługo po tym zostawił ją mąż. Dopiero po tym porodzie wielodzietna mama w końcu otrzymała niezbędną pomoc lekarską, której potrzebowała już od dawna, aby ponownie nie zachodzić w ciąży. „Kobieta ma bardzo rzadka genetyczną predyspozycję do hiperjajeczkowania” – powiedział dr Charles Kiggundu, ginekolog ze szpitala w Kampali w Ugandzie.

Photo by bill wegener on Unsplash

Popularne wiadomości teraz

Daniel Martyniuk rozwiódł się z żoną Eweliną. "To małżeństwo było porażką od samego początku"

Anna Lewandowska odsłoniła twarz Klary. Według internautów to wykapany Robert

Anna Lewandowska wyśmiana przez internautów. Poszło o buty

Rodzina karłów dowiodła, że ​​wzrost nie jest przeszkodą w szczęściu i stali się gwiazdami Internetu

Mariam robi wszystko, co w jej mocy, aby zapewnić wszystkim dzieciom normalne życie. Pracuje jako fryzjerka, dekoratorka, zbiera i sprzedaje złom. Ponadto zajmuje się produkcją i sprzedażą lokalnego dżinu oraz ziołolecznictwem. Oczywiście starsze dzieci tez jej pomagają. W ich domkach jest kilka łóżek piętrowych, natomiast reszta dzieci musi spać na materacach na podłodze. Rodzina wspólnie gotuje i sprząta, a starsze dzieci opiekują się młodszym rodzeństwem. Według Mariam ona każdego dnia zużywa 25 kg mąki kukurydzianej, aby nakarmić wszystkich dzieci. Ryba i mięso są rzadkością w menu rodziny. Jednak kobieta się nie poddaje i robi wszystko, aby wychować wszystkie swoje dzieci z godnością.