Dr. Andrew Newberg, profesor z Uniwersytetu ze Stanów Zjednaczonych, przeprowadził badanie Funkcjonalnego magnetycznego rezonansu jądrowego i stwierdził, że modlitwa i medytacja są naprawdę potężne.

Kiedy wykonujemy tę praktykę regularnie, nasz mózg zwiększa aktywność płatów czołowych i obszarów języka, a także komunikację. Należy to rozumieć jako trening fizyczny dla umysłu, który prowadzi do leczenia różnych chorób, a nawet rozwoju mózgu. Dobrze, że nie musisz być mnichem ani mniszką, aby cieszyć się błogosławieństwem, jakie może ofiarować modlitwa i medytacja.

Michał Wiśniewski spędził Sylwestra z Mandaryną

Aby dojść do wniosku, że te praktyki są naprawdę ważne, dr Andrew przeprowadził następujący eksperyment: zaprosił starszych ludzi, którzy mieli problemy z pamięcią, do udziału w badaniu, aby obserwowali je przed medytacją i modlitwą, w jej trakcie i po niej.

Modlitwa ratuje życie

Popularne wiadomości teraz

Annę Muchę wyśmiały za wygląd na wyborach prezydenckich. Sporo negatywnych komentarzy

TOP10 zdjęć uśmiechniętych psów. Widać, że są szczęśliwe i kochają swoje psie życie

Małgorzata Ostrowska-Królikowska pozuje z mężczyzną na łące. Jaka relacja ich łączy?

Adoptowana córka Martyny Wojciechowskiej odkryła swój talent muzyczny

Wynik był bardzo pozytywny w odniesieniu do korzyści, jaki modlitwa i medytacja ulepszyła zdrowie. Analizę przeprowadzono z udziałem 40 000 pacjentów. Badacze z Moffitt Cancer Center na Florydzie odkryli, że ci, którzy wierzyli w moc modlitwy i medytacji, mieli lepsze zdrowie fizyczne i psychiczne niż niewierzący i nie-medytujący.

Modlitwa od różnych chorób

Anna Lewandowska chwali się formą Klary. Dziewczynka ćwiczy jak dorosła kobieta

Osoby te mają także lepszą koegzystencję ze środowiskiem społecznym. Z tego wszystkiego możemy wywnioskować, że wiara i medytacja czynią nas zdrowymi ludźmi.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com