Baran

Dzieciakom-Baranom należy dać wolność. Pomagać i wspierać, ale nie przesadzać z kontrolą. Wtedy będą mogli nauczyć się samodzielności i odpowiedzialności i spokojniej wejść w dorosłość.

Byk

Dzieci-Byki są bardzo wrażliwe. Zależy im, aby w rodzinie panowała atmosfera spokoju, wzajemnego zrozumienia i szacunku. Przeniosą to doświadczenie zdobyte w dzieciństwie w dorosłość. Relacje rodzinne są dla nich bardzo ważne.

Bliźnięta

Dzieci-Bliźnięta są bardzo ciekawskie i każdego dnia mogą zadawać setki pytań. Bądź cierpliwy i postaraj się szczegółowo opowiedzieć im o wszystkim, co ich interesuje. W ten sposób ich entuzjazm nie pogaśnie i w dorosłym wieku.

Rak

Raki są bardzo wrażliwe i potrzebują miłości i wsparcia ze strony rodziców. Mów mu częściej, jak bardzo go kochasz, pytaj, czy coś go niepokoi i pociesz go, jeśli mu się cos nie udało.

Lew

Dzieciaki-Lwy potrafią być bardzo uparte. Ale nie powinieneś ich skarcić, szczególnie w obecności innych ludzi, lepiej wyjaśnić dziecku w domu, dlaczego postąpił niewłaściwie, i pokazać własnym przykładem, jak należy postępować w tej sytuacji.

Popularne wiadomości teraz

Perfekcyjna przesadziła z retuszem. Ręka Małgosi wygląda bardzo nienaturalnie

Tak wygląda dziecko urodzone w małżeństwie tej niezwykłej pary

Asystent, nie lider: mąż Elżbiety II porównał kiedyś Kate Middleton do księżnej Diany

Zosia Zborowska przygotowuje się do porodu. Będzie rodzić sama?

Panna

Jeśli dziecko-Panna przeżywa jakiekolwiek trudności, nie możesz tego ignorować. Nie mów mu: „Nie martw się”. Usiądź i ustal z nim szczegółowo, co jest, pomóż mu wytłumaczyć sobie własne uczucia i znaleźć wyjście z sytuacji.

Waga

Dziecko-Wage należy chwalić za jego, choć małe, ale osiągnięcia. To sprawi, że będzie pewny siebie w dorosłym życiu. Jeśli nagle przyniesie ci portret, który namalował po raz pierwszy, lepiej powiedz mu, ze wykonał świetną robotę, nawet jeśli rysunek wydaje ci się wystarczająco piękny.

Skorpion

Jeśli dziecko-Skorpion wykazuje agresję lub wpada w złość, najprawdopodobniej za tymi zewnętrznymi objawami kryje się jakiś ból. Nie musisz go od razu skarcić, powiedz mu, że go kochasz i zapytaj, co go niepokoi.

Strzelec

Dzieci-Strzelcy uwielbiają nieustannie uczyć się czegoś nowego i odkrywać świat. Postaraj się znaleźć czas i regularnie odwiedzaj z dzieckiem nowe miejsca, w których wcześniej nie byliście.

Koziorożec

Okazuj szacunek preferencjom swojego dziecka. Jeśli dziewczynka-Koziorożec prosi o kupienie jej samochodu, kup go, a nie lalkę. Taka postawa rozwinie w dziecku zrozumienie własnych pragnień i uchroni go od wewnętrznych konfliktów w przyszłości.

Wodnik

Dziecko-Wodnik może być bardzo emocjonalne, ale nie trzeba mu zabraniać okazywania emocji, ponieważ doprowadzi to do problemów psychologicznych w przyszłości. Lepiej zapytaj i przedyskutuj z dzieckiem, jak się czuje i dlaczego.

Ryby

Ryby to często bardzo kreatywne dzieci. Pozwól im podążać za swoimi zainteresowaniami i pomóż im rozwijać ich talenty. Nie narzucaj im swoich hobby. Niech podążają za swoimi pragnieniami i próbują różnych zajęć.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Tego nikt się nie spodziewał. Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski nie są już razem

  2. Edyta Pazura pokazała najstarszą córkę swojego męża. Dziewczyna ma już 33 lata

  3. Gabriel Seweryn wróci do "Królowych Życia"?Zaskakujące

  4. Astrologowie wyznaczyli znak zodiaku, który jest najbardziej nieprzyjazny. Trzymaj się od niego z daleka

  5. Luksusowe życie Grzegorza Krychowiaka. Piłkarz ma dom jak marzenie