Kalendarz burz magnetycznych na lipiec-sierpień 2021 nadal obiecuje spokój i cieszy ludzi meteorologicznych. Według wyrafinowanych danych ekspertów w ciągu najbliższych 4 tygodni będą tylko cztery dni ze zwiększoną aktywnością geomagnetyczną, ale jednocześnie ani jednego prawdziwego pola burz magnetycznych - maksymalnie 4 punkty w 10-punktowej skali.

Horoskop medyczny dla wszystkich znaków zodiaku w dniach 12-18 lipca: na co każdy z nas powinien zwrócić uwagę

Jednak osoby zależne od pogody powinny rozważyć ten kalendarz zaburzeń geomagnetycznych jako czynnik ryzyka. Nawet w „żółte” dni prawdopodobne są bóle głowy, zawroty głowy, duszność i tachykardia, zaostrzenie chorób przewlekłych. W takie dni zdecydowanie nie zaleca się przejadania się i nadużywania alkoholu. W końcu nawet bez tego burza magnetyczna może wywołać apatię, letarg i utratę koncentracji, a także zmiany nastroju.

Dlatego w dniach 12-13 lipca musisz być przygotowany na burze magnetyczne o średniej aktywności, które w swoim szczycie osiągną cztery punkty. Ich wpływ mogą odczuć pacjenci z nadciśnieniem oraz osoby z chorobami układu krążenia. Szczyt aktywności w poniedziałek i wtorek nastąpi we wczesnych godzinach porannych.

Kalendarz burz magnetycznych na lipiec-sierpień 2021 obejmuje tylko 4 dni problemowe i wygląda tak:

Popularne wiadomości teraz

Wszystkie znaki zodiaku mają aniołów stróżów. Do czego są zdolni i jak prosić o pomoc

Sierpień zmieni wszystko! Znaki zodiaku, które zaczną życie od zera

Janusz Józefowicz potwierdza krążące plotki

Katarzyna Skrzynecka pokazała się z piękną fryzurą: fani zachwyceni jej nową odsłoną (ZDJĘCIE)

12 lipca - 4 punkty

13 lipca - 4 punkty

18 lipca - 4 punkty

19 lipca - 4 pkt.

Już nie Sultan Suleiman: Bergüzar Korel w sukience dla kobiet w ciąży „przyłapała” opalonego Halita Ergenca w zwykłej koszulce

Generalnie cały tydzień od 12 lipca do 19 lipca należy spędzić jak najspokojniej i jak najbardziej wyważony, racjonalnie na przemian z pracą i odpoczynkiem. Wysypiaj się, przestrzegaj codziennej rutyny, pij więcej wody i wywarów ziołowych, przestań pić kawę, tłuste potrawy i alkohol - to główna rada ekspertów dla meteorologów. Wskazane jest w tym okresie powstrzymanie się od konfliktów i, jeśli to możliwe, spędzenie dnia w spokojnym i zrelaksowanym stanie. Osoby z chorobami przewlekłymi, chorobami serca powinny ograniczać aktywność fizyczną, mieć przygotowane tabletki i brać je w razie potrzeby.

Według wielu naukowców burze magnetyczne dotykają przede wszystkim osoby cierpiące na choroby przewlekłe i wrażliwe na zmiany pogody. W takich okresach zmniejsza się ilość tlenu w powietrzu, co prowadzi do niedotlenienia organizmu. Szczególnie dotkliwie odczuwają to pacjenci z dolegliwościami sercowo-naczyniowymi. Oni, podobnie jak osoby znające ich meteowrażliwość, mogą mieć pogorszenie samopoczucia. Może pojawić się ból głowy, drażliwość, senność i ogólne osłabienie. Niektórzy odczują wysokie ciśnienie krwi i ból stawów.

Jak zmniejszyć wpływ burz magnetycznych na organizm?

Aby zminimalizować problemy zdrowotne w dniu burzy magnetycznej, warto ograniczyć aktywność fizyczną, unikać sytuacji stresowych, zaczynać dzień od kontrastowego prysznica, a kończyć relaksującą kąpielą. Lekarze zalecają wczesne pójście spać i spanie co najmniej osiem godzin. Lepiej zastąpić intensywne zajęcia sportowe jogą, spacerami lub prostą gimnastyką. Unikaj smażonych i tłustych potraw na korzyść warzyw i owoców. Ważne jest, aby pić wystarczającą ilość płynów, musisz więcej chodzić na świeżym powietrzu. Jeśli nie jest to możliwe, konieczne jest częstsze wietrzenie pomieszczenia.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

 

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Tego nikt się nie spodziewał. Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski nie są już razem

  2. Edyta Pazura pokazała najstarszą córkę swojego męża. Dziewczyna ma już 33 lata

  3. Gabriel Seweryn wróci do "Królowych Życia"?Zaskakujące

  4. Astrologowie wyznaczyli znak zodiaku, który jest najbardziej nieprzyjazny. Trzymaj się od niego z daleka

  5. Luksusowe życie Grzegorza Krychowiaka. Piłkarz ma dom jak marzenie