Greccy filozofowie byli pionierami w wielu dziedzinach. Na przykład Pitagoras wymyślił tabliczkę mnożenia, Demokryt rozwinął atomistyczną teorię materii, a Hipokrates stał się prekursorem współczesnej medycyny. Ale to nie wszystko.

Klasyfikację miłości wymyślili także filozofowie greccy. Wyróżnili następujące typy miłości: Eros, Ludus, Mania, Storge, Pragma, Agape. Klasyfikacja ta jest nadal stosowana w filozofii, psychologii, oraz wielu dyscyplinach naukowych i społecznych. Każdy ze znaków zodiaku należy do jednego z tych typów miłości, co oznacza, że ​​przeżywa miłość na swój sposób.

Przeczytaj artykuł, aby sprawdzić, co bardziej wpływa na Ciebie – znak zodiaku, czy przynależność do jednego z typów miłości, które przed wiekami zidentyfikowali filozofowie starożytnej Grecji.

Baran i Wodnik: Eros to namiętna miłość, gdy pragnienie całkowitego fizycznego posiadania ukochanej osoby po prostu nie da się powstrzymać. W takiej miłości bliskość fizyczna jest zawsze na pierwszym miejscu.

Bliźnięta i Strzelec: Ludus to miłość-zabawa, gra dla własnej przyjemności. W takiej miłości uczucia są raczej powierzchowne, dlatego zdrada jest akceptowana przez obu partnerów. Nie chodzi o to, że zdrada jest mile widziana, ale o to, ze nikt nie będzie robić z tego tragedii.

Popularne wiadomości teraz

Małgorzata Kożuchowska w długich włosach! Nowa fryzura odmłodziła ją o dziesięć lat

Anna Lewandowska w sukience ze znanej sieciówki. Wyglądała obłędnie

Michał Wiśniewski opublikował zabawne zdjęcie z synkiem. Pola komentuje: "Moje Miśki"

Wszystkie znaki zodiaku mają aniołów stróżów. Do czego są zdolni i jak prosić o pomoc

Waga i Byk: Storge to miłość-przyjaźń oparta na czułości, cieple i głębokiej oddanosci partnerowi.

Koziorożec i Panna: Pragma (jest to połączenie Ludusa i Storge). Uczucia nie są zbyt głębokie, ale zawsze są w nich elementy ciepła i niezawodności. Często jest to miłość praktyczna, a nawet miłość we własnym interesie. Lecz chodzi nie o małżeństwo z rozsądku. To jest miłość, która jest korzystna dla obu partnerów. Taka miłość łatwo poddaje się racjonalnej kontroli. Nie charakteryzuje się dramaturgią i rozgrywkami. To jest miłość dojrzała – czyli dwóch dojrzałych ludzi.

Jak wskazuje sama nazwa, w tej miłości jest zdrowy pragmatyzm z elementami korzyści (i nie zawsze jest to korzyść materialna). Być może to przyjemność rozmowy z mądrą i inteligentną osobą. Albo fizyczna, moralna przyjemność. W każdym razie powinna być jakaś korzyść.

Nawiasem mówiąc, może to być także nowa miłość, która ma uleczyć przeszłe rany lub zastąpić miłość, która z pewnych względów moralnych jest niemożliwa. I to też jest korzyść.

Rak i Ryby: Agape (jest to połączenie Erosa i Storge). To bezinteresowna, bezwarunkowa miłość. (Agape to miłość ofiarna, bezinteresowna: osoba daje temu, kogo kocha, absolutnie wszystko, a nawet więcej).

Tu jest wszystko: pasja, czułość i bezwarunkowa oddaność. Ten typ miłości jest dość rzadki. Ale jeśli oboje partnerzy przezywają miłość akurat w ten sposób, można im tylko pozazdrościć.

Ale jest też jeden problem. Jeśli z jakiegoś powodu osoba, która tak bardzo kocha, traci partnera, traci tez sens życia. Po prostu nie wyobraża sobie życia bez ukochanej.

Skorpion i Lew: Mania (jest to połączenie Erosa i Ludusa). To jest irracjonalna miłość. To prawdziwa obsesja na punkcie miłości.

W związku z tym temu typowi miłości niezmiennie towarzyszy niepewność siebie i zależność od obiektu miłości. Taka miłość przypomina kolejkę górską: nie wiesz, co wydarzy się w następnej sekundzie. Ten typ miłości niszczy życie ludzi, niszczy rodziny. Boli i jest destrukcyjny. Najczęściej wszystko kończy się przejściem tej miłości do innego typu, lub jej zniknięciem (może pozostać nienawiść lub obojętność).

Ale są wyjątki. Często takie rodziny nie tylko wytrzymują burze i huragany pierwszych lat życia, ale także stają się dzięki temu silniejsze. A partnerzy – bardzo szczęśliwi. Takie małżeństwa i związki mogą trwać latami i dziesięcioleciami. Ale żeby tak się stało, trzeba całkowicie otworzyć się przed partnerem, a także pracować nad związkiem 24/7.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Tego nikt się nie spodziewał. Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski nie są już razem

  2. Edyta Pazura pokazała najstarszą córkę swojego męża. Dziewczyna ma już 33 lata

  3. Gabriel Seweryn wróci do "Królowych Życia"?Zaskakujące

  4. Astrologowie wyznaczyli znak zodiaku, który jest najbardziej nieprzyjazny. Trzymaj się od niego z daleka

  5. Luksusowe życie Grzegorza Krychowiaka. Piłkarz ma dom jak marzenie