Wszechświat nas słyszy. A jeśli często coś powtarzasz, zrobi to, o co prosisz…

Wszechświat daje każdemu człowiekowi możliwość bycia szczęśliwym. To znaczy być dla siebie osoba, która odczuwa szczęście. Lecz problem polega na tym, że często człowiek robi wszystko, aby nie doświadczyć szczęścia: odstrasza go, nie zauważa, przechodzi, chowa się pod kocem lęków, niewiary we własne siły itp.

Jednym z najgorętszych niszczycieli szczęścia jest lęk przed wszystkim, co nowe, kiedy człowiek żyje w swojej strefie komfortu i nie chce z niej wychodzić. Marzy o byciu szczęśliwym, ciągle mówi o szczęściu, ale wciąż tonie w starych problemach, myślach i doświadczeniach.

Ponadto szczęście odstrasza nieszczerość człowieka. Gdy osoba jest negatywnie nastawiona do wszystkiego i wszystkich. Nic nie może ja zaskoczyć, zainspirować, przecież ona już wszystko wie, między innymi to, że nic na pewno nie wyjdzie.

Oprócz tych dwóch odstraszaczy pojawiają się też frazy, którymi strzelamy do szczęścia, niczym z granatnika.

Popularne wiadomości teraz

Perfekcyjna przesadziła z retuszem. Ręka Małgosi wygląda bardzo nienaturalnie

Zosia Zborowska przygotowuje się do porodu. Będzie rodzić sama?

Michał Wiśniewski opublikował zabawne zdjęcie z synkiem. Pola komentuje: "Moje Miśki"

Pies nie puszcza swojego zbawiciela, dopóki go nie zabierze

Frazy, o których najlepiej zapomnieć 

Nasze myśli kształtują świadomość i podejście do świata. Poprzez myśli tworzymy dla siebie świat, w którym żyjemy. Natomiast Wszechświat nas słyszy. On po prostu nie ma czasu, żeby roić się w naszej głowie, lecz potrafi słuchać i doskonale wszystko słyszy. Dlatego jeśli będziesz cos często powtarzać, na pewno zrobi to, o co prosisz.

Nigdy tego nie zrobię i podobne stwierdzenia. Wszechświat bardzo nie lubi tej frazy. Wiesz dlaczego? Mówiąc to, automatycznie stawiasz się na pozycji najwyższego stwórcy, który ma władzę kontrolowania naszego życia i losu. Aby otworzyć takiej osobie oczy, Wszechświat podrzuca niespodzianki w postaci sytuacji, o których ta osoba wcześniej mówiła „nigdy”. Aby człowiek przeszedł przez to i zrozumiał, że nie warto potępiać, osądzać innych ludzi i decydować, czy są lepsi lub gorsi, a jednocześnie stawiać siebie wyżej od innych. Jeśli tej frazy nie można zastąpić żadna inna, warto wyjaśnić, o czym konkretnie mówisz, jaki jest tego powód, argumentować swój punkt widzenia itp.

Przecież to żaden problem! Mówisz – masz!” akurat w ten sposób najczęściej odpowiada Wszechświat tym ludziom, którzy pozwalają sobie dewaluować problemy innej osoby, nie znając niuansów i wszystkich trudności, z jakimi dana osoba musiała sobie poradzić.

Tak, być może wygląda to śmiesznie, gdy człowiek nie może dokonać wyboru i zostawić osobę, która go tyranizuje. Dla ciebie to nic przecież i tak wrócisz do swojego życia. Natomiast być może ta osoba nie ma dokąd pójść, dla niej jest to tragedia i jest tak bardzo zagubiona, że przerażające jest nawet samo myślenie o swojej przyszłości.

Dowiedz się o szczegółach, zaoferuj swoją  pomoc, jeśli to możliwe, zastanów się, co druga osoba mogłaby zrobić, gdyby była silna, odważna i miała inne możliwości. Ale nigdy nie mów “Przecież to bzdury!“

Dotyczy to także zazdrości o cudze życie. "Co za problem: wybrać diamenty?!" A może ta dziewczyna płaci za te diamenty swoją młodością i śmiechem? A może ktoś uwielbia ją bardziej niż ktokolwiek inny na świecie, bo nie ma nikogo bliższego, bo wszyscy zginęli albo coś innego. Nie znamy życia innych ludzi, mamy własne. I własny los. Pieniądze i bogactwo to w ogóle bardzo delikatny temat. Nie każdy jest w stanie je znieść, dlatego nie są one dane każdemu.

Nie potrafię tego zrobić (mi się nie uda, nie będę w stanie). Fraza, która całkowicie zabija wszystkie możliwe pozytywne skutki wydarzenia. W końcu taka fraza jest wypowiadana twierdząco, z mocną decyzją o tym, co się ma wydarzyć. Wszechświat widzi twój spokój i pokorę, daje ci to, o co prosisz, spokojnie idzie robić inne rzeczy, a ty siedzisz w niebezpieczeństwie. Dlaczego lamentujesz? Czy prosiłeś o to? Tak. Proszę!

Nie wiem. To znaczy, rozmawiasz z dorosłym człowiekiem, patrzysz na niego, a on, bam, mówi: „Nie wiem”. Ha! Kto zatem wie? Do kogo mam się zwrócić? Kto jest odpowiedzialny za twój los?

Wszechświat nie lubi takich sztuczek z pragnieniami. Ona potrzebuje konkretów. To oznacza, że ​​człowiek musi być przekonany o tym, czego potrzebuje. Oznacza to, że znalazł swoją drogę ​​i pewnie nią idzie. Wszechświat szanuje takich ludzi i pomaga im.

Kiedy człowiek nie ma własnych pragnień i marzeń, oznacza to, ze po prostu nie jest gotowy, nie dojrzał do życia, nie nauczył się lekcji życiowych, nie ma wystarczającego doświadczenia, wisi w przestrzeni jak knebel własnych myśli.

Poprzez nieprzyjemne sytuacje, których się nie spodziewamy, stajemy się silniejsi. Wszystkie nieprzewidziane wydarzenia najczęściej są wynikiem naszych: „Nie wiem”.

Kiedy zostaniesz zapytany konkretnie o to, o czym marzysz, czego chcesz, dokąd planujesz iść do pracy, z kim budować swoje życie itd., odpowiedz jasno. Nie bój się wyrażać swoich pragnień i intencji.

Mamroty nigdy nie mają szczęścia. I nie dlatego, że mamrotali, ale dlatego, że nie wiedzą, czego chcą.

Jeśli kucharz nie wie, co dokładnie gotuje, a po prostu wrzuca na patelnię jakieś składniki, na pewno wyjdzie cos niesmacznego.

Jeśli kobieta nie wie, czy chce poślubić tego mężczyznę, czy nie, to najprawdopodobniej nie wie, kim jest i co się z nią dzieje w tym życiu. Po co jej ślub?

Jeśli osoba nie wie, kim chce się stać, to nigdy nie odniesie sukcesu, ponieważ nie zaangażuje się w pracę swojego życia. I nigdy się nie dowie, co mogłoby z niej wyjść... Chociaż będzie! Będzie wiedziała, że wszyscy wokół są świniami i draniami, którzy zepsuli kraj, nie zapewnili mu dobrej pracy, nie przynosiły mu pieniędzy w skrzynce.

Weź w końcu odpowiedzialność za siebie i swoje życie. Bądź reżyserem i producentem swojego życia, i wszystkiego, co dzieje się wokół ciebie. I uważaj na to, co mówisz i o czym myślisz – Wszechświat zawsze nas słyszy i widzi...

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Tego nikt się nie spodziewał. Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski nie są już razem

  2. Edyta Pazura pokazała najstarszą córkę swojego męża. Dziewczyna ma już 33 lata

  3. Gabriel Seweryn wróci do "Królowych Życia"?Zaskakujące

  4. Astrologowie wyznaczyli znak zodiaku, który jest najbardziej nieprzyjazny. Trzymaj się od niego z daleka

  5. Luksusowe życie Grzegorza Krychowiaka. Piłkarz ma dom jak marzenie