Jednak w kontekście relacji rodzinnych nierzadko spotykamy się z pojęciem „zimnej matki”.

Wybrane jagody powiedzą wszystko o Twojej osobowości

Nie można powiedzieć, że jest to zdecydowanie złe. Obojętną matką jest nie ta, która nie kocha swojego dziecka, ale taka, która potrafi obejść się bez uczucia wobec dziecka lub go zminimalizować.

Manifestacja czułości bez powodu - nie w jej nawykach. Może być wymagająca i sprawiedliwa, obojętna, ale daje pożyteczną lekcję młodemu pokoleniu. W tym przeglądzie przyjrzymy się, które znaki zodiaku mogą sprawić, że wizerunek matki stanie się bardziej obojętna.

Koziorożec

Popularne wiadomości teraz

Oliwia Bieniuk odsłoniła za dużo: 19-latka pokazała się w odważnej sukni (FOTO)

Janusz Józefowicz potwierdza krążące plotki

Fani oszaleli: Ola Szwed pokazała swoje piersi (FOTO)

Gdzie na wakacje: jaki odpoczynek jest idealny dla Twojego znaku zodiaku

Cechy Koziorożca są naturalnym przeciwieństwem obrazu matczynego, który ucieleśnia znak Raka na drugim końcu osi (Rak-Koziorożec). Atmosfera macierzyństwa to miękkość, płaczliwość, zmysłowość, komfort, troska, empatia i życzliwość - z których najczęściej korzysta większość Raków.

Atmosfera Koziorożca ma zupełnie inne cechy - dyscyplina, powściągliwość, chłód, oschłość, ograniczenia, asceza, wymaganie. Koziorożec kojarzy się ze ścisłą hierarchią i porządkiem wojskowym, ciężką pracą i wytrzymałością. Nie jest dla niego naturalne, by był miękki i zmysłowy, co nie ma miejsca w przypadku archetypu jego matki.

Znane kobiety, które zdecydowały się zajść w ciążę po 40 latach

Ale wszystko to - teoretycznie i w odniesieniu do atmosfery samych znaków. W prawdziwym życiu może to objawiać się tym, że matka z wyraźnym wpływem Saturna lub Koziorożca na mapie nie reaguje właściwie na emocjonalne prośby dziecka, po prostu ich nie czuje.

Może jej się wydawać, że nie na miejscu i przedwczesna czułość zepsuje dziecko lub jego chwiejną pozycję w rodzinie, uczyni ją bardziej bezbronną, nieuprawnioną. Taka matka może wymagać od dziecka wykonywania rygorystycznych obowiązków, których jest w stanie sporządzić całą listę – od szkoły po mycie podłogi w domu.

Jej wychowanie hartuje dziecko, czyni je samodzielnym i przystosowanym do życia. Jednak wymagania Koziorożca muszą mieścić się w granicach rozsądku – próbując dopasować się do swojego systemu wszystkich i wszystkiego, Koziorożec ryzykuje odepchnięcie swoich bliskich i zostanie sama.

Panna

Dla Panny manifestacja miłości w działaniu jest ważniejsza niż jej manifestacja emocjonalna. Ten znak jest zorganizowany, przyzwoity, inteligentny, kategoryczny, podatny na percepcję przez umysł, a nie wnętrze. Zawsze coś ocenia i koryguje wszystko i wszystko. Matka z wyraźnym wpływem Panny na mapie może również przyjąć rolę dyscypliny.

Jednak Panna, w przeciwieństwie do Koziorożca, jest bardziej elastyczna i potrafi zaakceptować okoliczności, dostosować się do nich. Koziorożec jest pod tym względem trudniejszy, świat musi się pod nim uginać, a nie odwrotnie. Na obraz matki Panna może być oszczędna i przewidywalna.

Wie, że odpowiada za zaspokojenie podstawowych potrzeb swoich bliskich, takich jak wygoda, jedzenie, czystość i tak dalej. Będąc odpowiedzialnym, czasem nawet za bardzo, Panna poświęca całą swoją energię na stanie się perfekcyjnym wykonawcą.

Jej miłość i troska przejawiają się w służbie swoim bliskim. A czasami zupełnie zapomina, że ​​jej relaks, ciepło i wrażliwość emocjonalna mogą być znacznie bardziej pożądane.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Tego nikt się nie spodziewał. Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski nie są już razem

  2. Edyta Pazura pokazała najstarszą córkę swojego męża. Dziewczyna ma już 33 lata

  3. Gabriel Seweryn wróci do "Królowych Życia"?Zaskakujące

  4. Astrologowie wyznaczyli znak zodiaku, który jest najbardziej nieprzyjazny. Trzymaj się od niego z daleka

  5. Luksusowe życie Grzegorza Krychowiaka. Piłkarz ma dom jak marzenie