Nazwa Plutona pochodzi od imienia rzymskiego boga świata podziemnego.

27 kwietnia rozpoczęła się retrogradacja Plutona, planety Wody i Ognia, w znaku Koziorożca, która potrwa aż do 6 października 2021 roku. Jest to okres naprawy wszystkich dziedzin życia na poziomie energetycznym.

Oddalenie od Słońca łączy się ze zjawiskiem retrogradacji. Znaczenie procesu nadejścia retrogradacji planety staje się jasne, gdy weźmiemy pod uwagę symbolikę oddalenia się planety od źródła Światła, Świadomości, która prowadzi do zmian w przejawach planet. Kiedy górne planety znajdują się dalej niż 100-120 stopni od Słońca, zaczyna się okres retrogradacji. W ten sposób planeta staje się mniej oświetlona i mniej świadoma swoich przejawów.

Najważniejsza dla prawidłowego zrozumienia cech planety z punktu widzenia retrogradacji jest jej cecha w tym okresie w manifestacji yin. Planeta pozostaje w swoich charakterystycznych przejawach, ale do nich dodają się akcenty na wewnętrzne, ukryte, opóźnione, zniekształcone reakcje planety. To znaczy, ze planeta w retrogradacji jest zorientowana na świat wewnętrzny. Najważniejsze procesy dzieją się wewnątrz, są ukryte, a nawet niezrozumiałe dla świata zewnętrznego. Środowisko zewnętrzne i otwarta, dostępna dla innych stron realizacja planety w okresie retrogradacji nie zostanie wyrażona.

Popularne wiadomości teraz

Anna Maruszeczko straciła cały dobytek swojego życia

Zdjęcia par gwiazd na początku ich związku i dziś

Kasia Skrzynecka pokazała swój głęboki dekolt: odważne zdjęcie aktorki trafiło do sieci

Ewa Chodakowska przytyła. Fanki są zachwycone nowym wyglądem trenerki

Nazwa Plutona pochodzi od imienia rzymskiego boga świata podziemnego Plutona, który podobnie jak Posejdon, jest bratem Zeusa. Pluton nie znalazł sobie miejsca wśród bogów na Olimpie, dlatego został właścicielem własnego świata podziemnego. Promienie słońca tam nie przenikają, płyną tam ciemne rzeki, a nad polami przesuwają się cienie zmarłych. Bogini bezksiężycowej nocy, Hekate, rządzi wszystkimi potworami w królestwie Hadesu, patronuje czarom, jak również zwracają się do niej o pomoc i ochronę przed wszelkimi czarami. Hades siłą złapał swoją żonę Persefonę, która została królową podziemi. I chociaż Persefona (Proserpina) była córką Bogini płodności Demeter, spędzała z mężem jedną trzecią roku w podziemiach, wiec w tym okresie wszystko w naturze zwolniało, i zatrzymywało się. Dwie trzecie roku ona spędzała na powierzchni ze swoja matka, i wtedy przychodziła wiosna, wszystkie rośliny zaczynały kwitnąć i przynosić owoce. Tak więc w jednej mitologicznej fabule łączą się tematy śmierci i odrodzenia natury. Imię Hades oznacza „niewidzialny”, jest właścicielem wszystkich podziemnych skarbów, a drugie znaczenie jego imienia to „bogactwo”, ponieważ największe bogactwo jest ukryte pod ziemią. Pluton, planeta odpowiedzialna za życie i śmierć, rządzi znakiem Skorpiona.

Astrologicznym symbolem Plutona jest dysk, który wznosi się z półokręgu nad krzyżem. Symbol ten wskazuje na nowy początek, nowy cyklu system – małe koła wewnątrz, w głębi materialnej, fizycznej płaszczyzny. Poziome półkole to nagromadzenie potencjału do przejawów wewnętrznej aktywności. Z punktu widzenia astrologii Pluton to planeta transformacji energii, cyklu życia, odkryć i nauki. Pluton uosabia także wojny i masowe katastrofy, to planeta o ogromnej zbiorowej energii, władca energii atomowej, supermocarstwa ludzkiej woli. Ponieważ Pluton jest planetą kolektywną, on wpływa na losy całych pokoleń ludzi.

5 czerwca dojdzie do konfrontacji między Marsem a Plutonem w retrogradacji – ten napięty aspekt będzie odczuwalny w ciągu pierwszych 10-11 dni czerwca. Jeden z trudnych okresów 2021 roku. Może dojść do wydarzeń na dużą skalę, które wpłyną na cały świat: mogą to być zjawiska polityczne, ekonomiczne czy przyrodnicze.

Podczas retrogradacji Plutona relacje z bliskimi ludźmi mogą być szczególnie napięte. Lecz akurat w tym okresie pojawi się szansa na zrozumienie i poprawienie popełnionych wcześniej błędów. Jako planeta transformacji, Pluton będzie poruszał tematy, które są dla ciebie bolesne. Jego wpływ początkowo będzie wyglądał na kryzys, ale później stanie się jasne, że on był potrzebny. W tym okresie wiele ludzi pozbędzie się niepotrzebnych, przestarzałych, przeszkadzających w rozwoju i budowaniu szczęśliwej przyszłości rzeczy, ludzi i myśli.

Plutonem w Koziorożcu rządzi Saturn – Strażnik czasu, planeta ograniczeń, norm i zasad. On zmusi wrócić myślami do przeszłości, przeanalizować trudne sytuacje życiowe, co dla wielu nie jest przyjemne. To także dobry czas na analizę relacji między przedstawicielami różnych pokoleń. Wszelkie zmiany w okresie retrogradacji Plutona mogą zakończyć się sukcesem, jeśli zachodzące procesy zostaną ustrukturyzowane i zaczniesz powoli przekształcać swoje życie.

W okresie 3-6 października 2021 roku Pluton zatrzyma się, wyjdzie z fazy retrogradacji – zacznie się okres stacjonarności ze znakiem plus, czyli przejawy planety będą skoncentrowane, zebrane, zorganizowane. Cechy Plutona będą skierowane ściśle na realizację indywidualnych przejawów tej planety. Te przejawy będą konstruktywne, harmonijne, ale jednocześnie planeta będzie wąsko ukierunkowana i ograniczona w mobilności i zdolności do zmian. Od 7 października 2021 roku Pluton rozpocznie ruch prostoliniowy, i od tego momentu jego energie będą przejawiać się otwarcie, poprawnie, naturalnie, dynamicznie i na czas.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Fabienne Wiśniewska odziedziczyła urodę po mamie. Dziś jest śliczną dziewczyną

  2. Celebrytki przed zrobieniem kariery. Jak dawniej wyglądały najpopularniejsze Polki?

  3. Pierwszy wywiad Ewy Krawczyk od odejścia Krzysztofa. Wdowa jest zdruzgotana

     

  4. Baby z „Dirty Dancing” przeszła w życiu serię zabiegów upiększających. Jak wygląda dziś?

  5. Kobiety o tych imionach działają na mężczyzn jak magnes. To mistrzynie uwodzenia