Odczuwasz "przyjemne zmęczenie" I się uśmiechasz, bo jutro przez cały dzień najpiękniejsi mężczyźni na świecie będą tańczyć tylko dla Ciebie… Tak właśnie żyją Fulani lub inaczej nazywani Fulbe, najliczniejszy koczowniczy lud na świecie. Co ciekawe, przedstawiciele jednej z grup etnicznych tego ludu uważają siebie za najpiękniejszych ludzi na świecie.

 • Jedna z grup etnicznych Fulani – Wodaabe – co roku organizuje festiwal Gerewol. Jest tak jaskrawy i niezwykły, że odwiedzają go turyści z całego świata. W rzeczywistości Gerewol to konkurs piękności dla mężczyzn. Młodzi mężczyźni zakładają barwne stroje i starannie dobierają do nich akcesoria. Najważniejszym akcentem w ich stroju jest piękne pióro na głowie.

 • Podczas tego festiwalu młodzi mężczyźni tańczą i śpiewają, aby spodobać się dziewczynom z ich plemion. Największe szansy mają ci z mężczyzn, którzy spełniają lokalne standardy urody: są wysocy oraz mają białe zęby i białe oczy. Nawiasem mówiąc, właśnie dlatego mężczyźni często muszą przewracać oczami i pokazywać zęby.

 • Dla zwycięstwa ważna jest także wytrzymałość mężczyzn, dlatego muszą godzinami tańczyć w palącym słońcu, aby przyciągnąć uwagę lokalnych piękności.

  Popularne wiadomości teraz

  Rodzina karłów dowiodła, że ​​wzrost nie jest przeszkodą w szczęściu i stali się gwiazdami Internetu

  Magda Narożna opublikowała zdjęcie w stroją kąpielowym. Gwiazda nie wstydzi się pokazywać swoje fałdy na brzuchu

  Znaki zodiaku kobiet, które nie wyglądają na swój wiek. Wszyscy myślą, że są młodsze

  Aleksandra Kwaśniewska zamieściła zdjęcie z dzieckiem. Odpowiedź dla wszystkich hejterów

 • To dzięki festiwalowi Gerewol Fulani uważają siebie za najpiękniejszych ludzi na świecie. Wodaabe wierzą w wędrówkę dusz i czcią piękno. Przed Gerewolem mężczyźni spędzają dużo czasu, przygotowując się do tej uroczystości i starają się zrobić tak, aby wszystko było idealne. Dlatego właśnie Wodaabe nawet otrzymał przydomek najbardziej próżnego plemienia na planecie.

  Photo by Lenny Miles on Unsplash

 • Fulani nie mają żadnego ogólnie przyjętego standardu stroju ludowego. Ich sposób ubierania się zależy od regionu, z którego oni pochodzą. Na przykład Wodaabe mieszkający w Nigerii i Kamerunie noszą długie, powiewne, haftowane lub zdobione barwne szaty, które natychmiast przyciągają wzrok.

 • Głównym zajęciem Fulani jest hodowla bydła. Ze stadami przeważnie przebywają akurat mężczyźni, zarówno, jak i pracują na polach. Kobiety natomiast są odpowiedzialne za prowadzenie gospodarstwa domowego.

 • Zwierzęta gospodarskie są dla nich niezwykle ważne. Na przykład podczas ceremonii zaślubin ojciec panny młodej przekazuje panu młodemu jedno ze swoich stad na znak legalizacji małżeństwa. Potem może się odbyć kolejna ceremonia zwana Kabbałą, na której nie powinni być obecni ani pan młody, ani panna młoda.

 • Są nawet takie małżeństwa, które zawierane są na podstawie porozumienia między rodzinami, kiedy nowożeńcy dopiero się urodziły. W rzeczywistości zawierają one małżeństwo, gdy osiągną dojrzałość płciową.

 • Mężczyzna może mieć aż 4 żony. Rodzina zazwyczaj składa się z mężczyzny, jego żon oraz ich dzieci. I wszyscy bardzo dobrze się ze sobą dogadują. Poniższe zdjęcie przedstawia żony i dzieci jednego mężczyzny. To przykład zamożnej rodziny, która ma kilka tysięcy krów i majątek w wysokości prawie 0,5 miliona dolarów.

 • Wśród przedstawicieli grupy etnicznej Wodaabe po ślubie każda panna młoda przyprowadza do rodziny męża bydło. Im więcej, tym lepiej. To bydło to nie tylko posag, ale także gwarancja, że kobieta przeżyje, jeśli w małżeństwie pojawią się jakieś problemy i ona będzie chciała zostawić męża. Zwierzęta są właściwie kapitałem, bo dają mleko, a w skrajnych przypadkach można je sprzedać lub wymienić na coś.

 • Fulani uważają, że w małżeństwie trzeba mieć dużo dzieci. Zwykle oni biorą ślub bardzo rano i w żaden sposób nie kontrolują płodność.

 • W tych plemionach rodzice nie mogą rozmawiać z dwójką pierworodnych, dlatego nimi często opiekują się dziadkowie. W świetle dnia mąż i żona nie mogą trzymać się za ręce ani rozmawiać ze sobą o sprawach osobistych.

  Photo by Lenny Miles on Unsplash

 • Dziećmi powinny się opiekować kobiety. Ojcowie z reguły w ogóle tego nie robią. Gdy dziewczynki dorastają, to pomagają matkom opiekować się młodszym rodzeństwem. Popularną zabawą wśród małych dziewcząt jest noszenie lalek na plecach. Gdy tylko dziecko dorasta, lalkę zastępuje jej młodszy brat.

 • Małe dzieci są traktowane bardzo delikatnie i dlatego dość rzadko są posłuszne. Dorośli starają się chronić dzieci przed jakimkolwiek zamętem emocjonalnym. Rolę nauczycieli również pełnią kobiety. Uważa się, że są bardziej cierpliwi niż mężczyźni i zawsze są gotowi zrozumieć i współczuć dziecku.

 • Dziewczynek od samego dzieciństwa uczą być pięknymi oraz dbać o swój wygląd. W wieku 2-3 lat dziewczynki już mają przekłute uszy: 6 otworów w prawym uchu i 6 w lewym. Niemal natychmiast po tym, jak dziewczynka nauczy się dobrze chodzić, zostaje umieszczona w środku kręgu tańczących kobiet, które zaczynają uczyć ją tańca i chwalić, jeżeli jej dobrze wychodzi.

 • Przejście do dorosłego życia przebiega dość płynnie. W wieku około 5 lat dziewczęta uczą się zasad kodeksu moralnego. Uczy się ich, że kobieta nie może patrzyć w oczy swojemu narzeczonemu. Ponadto ona musi okazywać szacunek starszym i nie ma prawa mówić ani słowa o rodzicach swojego przyszłego męża.

Czy jest dla was interesujące to, jak wygląda codzienne życie ludzi z najodleglejszych zakątków świata? Jeżeli tak, to o kim chcielibyście się dowiedzieć więcej informacji?