Zasady wejścia na lotnisko teraz są niczym w elitarnym klubie – każdy musi przestrzegać dress-code (maski ochronne) i koniecznie okazać bilet. Ponadto, wszelkie pożegnania i przywitania muszą się odbywać poza budynkiem lotniska. Te nowe zasady są zgodne z przepisami na czas kwarantanny i mają na celu uniknąć tłumów ludzi.

“Zasady pożegnania i przywitania podróżujących zmienili się kardynalnie – nikt oprócz podróżujących lub pracownikow nie ma prawa wejść na terytorium lotniska. Teraz musicie pokazać swoją kartę pokładową lub bilet na samolot, który dzisiaj odlatuje”- tłumaczy nowe zasady przedstawiciel linii lotniczych.

Wszyscy pracownicy lotniska również muszą nosić maski ochronne. Ponadto, wszystkim osobom wchodzącym do terminala koniecznie mierzą temperaturę. Egipt obecnie znajduje się w „zielonej strefie”, więc podróżujące do tego kraju nie muszą okazywać żadnych dodatkowych dokumentów. Natomiast wejść do samolotu można tylko w masce.

W samolocie wszystkim jeszcze raz mierzą temperaturę. Tutejszy personel jest nie mniej uzbrojony – wszyscy są w ochronnych płaszczach i maskach. Dodatkowo teraz każdy pasażer otrzymuje ankietę medyczną, w której należy wypełnić punkty dotyczące ogólnego samopoczucia oraz wskazać, czy miałeś kontakt z osobą chorą na koronawirusa. Taka ankieta jest jedynie środkiem zapobiegawczym, aby zapobiec nowym przypadkom zarażenia wirusem w kraju. Po prostu oddajesz personelu wypełnioną ankietę, następnie oni mierzą twoją temperaturę i życzą udanego wypoczynku.

Nowe zasady bezpieczeństwa na lotniskach i w samolotach na czas kwarantanny 2020.

Popularne wiadomości teraz

Bronisław Komorowski po operacji. Jego życie się zmieni

Pies udawał, że nie żyje tylko po to, by nie jechać do weterynarza. Nagranie rozbawia do łez

Potwierdzają się smutne wieści z zagranicy. Będzie drugi lockdown

Jakie imiona najczęściej wybierali rodzice dla swoich pociech w 2020 roku? Jest nowy ranking

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com