Niektóre plaże słyną z niezwykle białego i miękkiego piasku, inne ze szczególnie spokojnego morza, a jeszcze inne z tego, że w ich bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się ciekawe zabytki… Polskie wybrzeże Bałtyku znane jest z dużej liczby plaż. Oto są 10 najlepszych z nich.

Niechorze

Województwo zachodniopomorskie, gmina Rewal

Ciche i przystępne cenowo Niechorze jest idealnym ośrodkiem wypoczynkowym dla rodzin z dziećmi. Szeroka plaża z drobnym piaskiem, ogromna ilość rozrywek dla dzieciaków, wygodny i bezpieczny dostęp do morza. Ta plaża została wyróżniona certyfikatem Błękitna Flaga. W Niechorzu można podziwiać wspaniałe widoki na klify i odwiedzić starą latarnię morską. Możesz też spacerować wzdłuż morza do wsi Trzęsacza, oraz urządzić piknik pod ruinami gotyckiego kościoła.

Dębki

Województwo pomorskie, gmina Krokowa

Popularne wiadomości teraz

Czy będzie trzecie dziecko w rodzinie Lewandowskich? Ania podała konkretną odpowiedź

Anna Powierza schudła 30 kg. Aktorka wygląda rewelacyjnie

"Jeśli nie da mi tego rozwodu, to ja po prostu skaczę z okna" : Doda opowiada o rozwodzie z Emilem Stępniem

Jak dzisiaj wygląda chłopiec, który otrzymał przydomek „Pinokio”

Schowana za przybrzeżnym lasem, z dala od głównych tras, miejscowość od dawna przyciąga miłośników dzikich plaż i windsurferów. Nie ma tu tłumu ludzi i można do woli cieszyć się czystymi plażami i doskonałym piaskiem. A „odpowiedni” wiatr stwarza idealne warunki do uprawiania sportów wodnych.

Krynica Morska

Województwo pomorskie, powiat nowodworski

Mierzeja Wiślana to zakątek wybrzeża Bałtyku, który nie został jeszcze w pełni odkryty przez turystów. Ale tutaj do dyspozycji wczasowiczów dwa akweny naraz: Zalew Wiślany i główna część Bałtyku. Możesz przejść z jednego wybrzeża na drugie w zaledwie kilka minut. Ponadto są to miejsca, w których słońce świeci najjaśniej na całym polskim wybrzeżu Bałtyku. A szeroka piaszczysta plaża, która wielokrotnie otrzymała certyfikat Błękitnej Flagi, robi po prostu niezapomniane wrażenie.

Sopot

Województwo pomorskie

Sopockie plaże mają zarówno fanów, jak i przeciwników. Nie ma jednak wątpliwości, że jest to kurort o prawdziwie europejskim klimacie. Miękki piasek to tylko jeden z tych detali, które robią wrażenie na turystach. To tutaj odpoczywają gwiazdy Gdynia Opener Festival. Najdłuższe drewniane molo w Europie również przyciąga turystów. A do tego warto dodać ciekawą architekturę, znakomite restauracje i bliskość zabytków Gdańska.

Hel

Województwo pomorskie

Nie każde miejsce w Polsce może pochwalić się plażami z trzech stron jednocześnie! Dotarcie tam w sezon wysoki nie jest łatwe – jadąc samochodem, można stać w korkach nawet przez kilka godzin. Co prawda zawsze jest alternatywa – po całej Mierzei Helskiej kursuje kolej. Sam Hel nazywany jest Początkiem Polski: wszak leży na samym skraju wydłużonej Mierzei Helskiej. Nawiasem mówiąc, to jedyne miejsce w kraju, gdzie plaże są stale patrolowane przez ratowników z psami ras Nowofundland i Landseer.

Kołobrzeg

Województwo zachodniopomorskie

Kołobrzeg to największy nadbałtycki kurort Polski. Słynie z pięknych piaszczystych plaż i wielu innych rozrywek, które nie pozwolą się nudzić nawet jeśli pogoda nie rozpieszcza. Dzięki licznym inwestycjom miasto przeżywa teraz okres dynamicznego rozwoju, a wyróżniona certyfikatem Błękitna Flaga plaża wyróżnia się nie tylko czystością, ale także doskonałą infrastrukturą. A jeśli masz już dość kąpieli w morzu, możesz udać się na wycieczkę rowerową, spacer po starym mieście lub do kina.

Międzyzdroje

Województwo zachodniopomorskie, powiat kamieński

Ośrodek położony na wyspie Wolin jest niezwykle popularny wśród turystów. Świadczy o tym, chociażby fakt, że w wysoki sezon liczba turystów tu jest 7 razy większa niż liczba mieszkańców. A podczas lipcowego Festiwalu Gwiazd o wolnych miejscach można tylko pomarzyć. Jednak ten słynny festiwal to nie jedyna rozrywka. Niezwykłe wrażenie robi magiczny widok na wysokie klify. Niewątpliwie spodoba się miłośnikom dzikiej przyrody, których czekają spacery po lesie i Wolińskim Parku Narodowym.

Łeba

Województwo pomorskie, powiat lęborski

To miejsce zdecydowanie spodoba się miłośnikom dużych piaskownic. W końcu nigdzie indziej nie można znaleźć tylu piasku na kilometr kwadratowy, co w Łebie. A jaki piasek! Plaża w Łebie jest szeroka i malownicza, ponadto w pobliżu znajduje się Słowiński Park Narodowy, w którym można zobaczyć unikalne ruchome wydmy. Ich wysokość sięga aż 30 m. W najwyższych punktach parku znajdują się także punkty

widokowe.

Ustka

Województwo pomorskie, powiat słupski

Plaża podzielona kanałem na dwie części może zadowolić każdego. Jej wschodnia część jest jakby stworzona dla miłośników typowych wakacji na plaży z parasolami. A zachodnia część będzie szczególnie dobra dla tych, którzy wolą spokojniejsze zakątki i dzikie widoki. Piasek tutaj jest miękki i delikatny. Ponadto lokalne władze realizują ambitny program rozbudowy plaży przy użyciu materiałów pobranych z dna kanału portowego.

Świnoujście

Województwo zachodniopomorskie

Szerokość plaży dochodzi tu do 200 metrów – to prawie jak dwa boiska do piłki nożnej od bramki do bramki. Ponadto plaża jest dość długa (około 10 km) i znajduje się na dwóch wyspach – Wolin i Uznam. Jednak szeroki pas złotego piasku przyciąga nie tylko skalą. To jedyna plaża w Polsce, która 8 lat z rzędu otrzymywała Certyfikat Błękitnej Flagi.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Jasnowidz Jackowski przekazuje ważne informacje "Coś przedostanie się do powietrza"

  2. Ania Wyszkoni nie przypomina już dawnej siebie. Internauci aż grzmią i pytają „Co Pani zrobiła ze swoją twarzą?”

  3. Afera jakich mało. Małgorzata Rozenek - Majdan nie dostała zaproszenia na ślub Miszczaka i Cieślak

  4. Magda Gessler miała wypadek.Restauratorka żyje, uratowała ją jedna rzecz

  5. Wstyd na całej linii. Internauci zażenowani kreacją Polki na wyborach Miss Supranational