Nie trzeba nie dla kogo długo tłumaczyć, kim jest utalentowana projektantka Coco Chanel. W dzisiejszych czasach możemy zobaczyć w sklepach jej odzież, torebki i nawet ulubione przez większość kobiet perfum, Chanel №5.

Dagmara Kaźmierska wyznaje za co w przeszłości trafiła do więzienia. Jej mroczna przeszłość wychodzi na jaw

Gabrielle Bonheur Chanel znana jako Coco Chanel urodziła się 19 sierpnia 1883 roku we francuskim Saumur, a zmarła 10 stycznia 1971 roku w Paryżu. Już w 1913 roku założyła swój pierwszy sklep z kapeluszami, a sześć lat później pojawił się jej dom mody.

Coco Chanel

Właśnie od samej Coco Chanel pojawiła się moda na damskie kapeluchy, eleganckie rękawiczki i rewelacyjne torebki. Same prywatne życie Chanel nie powiodło się, ale zamiast tego zostawiła po sobie wielką miłość do mody.

Popularne wiadomości teraz

Rafał Trzaskowski pokazał, jak mieszka. Wszędzie jest czysto i pięknie

Nieszczęśliwy wypadek ... Matka najechała autem na swoją 15 miesięczną córeczkę

41-letni aktor przegrał walkę z koronawirusem. Osierocił 11-miesięcznego synka

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

Oto kilka ciekawych faktów o potężniej Coco Chanel.

1. Coco Chanel miała dziwną tendencję do kłamstwa - projektantka często wymyśliała lub upiększyła fakty swojej biografii, stało się to nie tylko w dzieciństwie, ale także w wieku dorosłym.

2. Coco Chanel nigdy nie była zamężną, chociaż mężczyźni zawsze odgrywali ważną rolę w jej losie i karierze.

3. Coco Chanel spopularyzowała opaleniznę - projektantka zyskała złoty odcień skóry podczas relaksu w Cannes i zdecydowała, że to, co jej się podoba, powinno iść do wszystkich innych kobiet. Wcześniej jasna porcelanowa skóra, nietknięta przez słońce, była zawsze uważana za symbol arystokracji.

4. Chanel jest autorką wielu rzeczy legendarnych w świecie mody - wymyśliła małą czarną sukienkę, tweedową kurtkę, biżuterię, dwukolorowe buty, szerokie spodnie w stylu i męski styl.

Ciekawe fakty o znanej projektantki modowej

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com