Na wszystko jest sposób - także na szybko odchodzący lakier z paznokci. Nikt tego nie lubi, a myśl o kolejnym malowaniu paznokci spędza nam sen z powiek, bo doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie mamy na to czasu.. Co więc zrobić, by robić to rzadziej przy jednoczesnym zachowaniu ładnych paznokci?

Unikaj gorących kąpieli

Zarówno gorąca kąpiel, prysznic, ale też mycie naczyć w gorącej wodzie źle działa na nasze paznokcie. Wiadomo, że nie można totalnie rezygnować z ciepłej wody na rzecz urody, ale po prostu w miarę możliwości jej unikaj. Pamiętaj też o tym, by malować paznokcie właśnie po umyciu się, a po zabiegu manicure - potraktuj paznokcie chwilę lodowatą wodą.

Nie zapominaj o bazie i utrwalaczu

Mało kto o tym sobie zdaje sprawę, ale tak samo jak konieczna jest baza pod podkład, by długo się utrzymywał, tak też warto korzystać ze specjalnej bazy pod lakier i utrwalacza na niego.

Matka z córką chciały wyglądać identycznie. Na przemianę wydały 250 tysięcy złotych

Co za dużo to nie zdrowo - nakładaj mniej warstw

To jeden z podstawowych błędów, które nakładamy. Chcemy, by pokrycie było doskonałe, czynność szybka i przez to nakładamy grube warstwy lakieru. Nie tędy droga. Taka warstwa szybko odpadnie. Zamiast tego nakładaj cienkie i liczniejsze warstwy.

Popularne wiadomości teraz

Najnowsze informacje o zimowe prognozie pogody

Kiszona cukinia! Rewelacyjny przepis

Anna Lewandowska w wersji blond. Po wielu latach wróciła się do jasnego koloru

Aleksandra Kwaśniewska zamieściła zdjęcie z dzieckiem. Odpowiedź dla wszystkich hejterów

fot. www.tapeciarnia.pl

Odtłuszcz paznokcie

Zbyt tłusta płytka sprawia, że lakier się jej nie trzyma i odpryskuje. By temu zapobiec - odtłuszcz płytkę np. specjalnym cleanerem.

Pomijaj skórki

Technika malowania także jest ważna. Trzeba odpowiednio przygotować paznokcie, by lakier się z nimi "polubił". Pozbądź się więc skórek, a gdy nie masz czasu - po prostu ich nie maluj. Nie wygląda to dobrze, a dodatkowo jest to gwarancją szybkiego odpadnięcia lakieru. Dodatkowo zamiast długich pociągnięć pędzlem, lepiej by twoje ruchy były krótsze, a dokładniejsze.

10 świetnych metamorfoz fryzjerskich, które zachęcą cię do pójścia do fryzjera

Zadbaj o jakość lakieru

Stary lakier sprzed pięciu lat nie jest dobrą opcją. To kosmetyk, który może być otwarty maksymalnie przez rok, potem traci swoje właściwości. Dlatego zamiast na ilość postaw na jakość. 

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com