Trudno w kobiecej siatkówce znaleźć większą gwiazdę niż Małgorzata Glinka.

Nie tylko w klubach, ale przede wszystkim w reprezentacji Polski odnosiła ogromne sukcesy. Jej niebywałe występy przyczyniły się do zdobycia Mistrzostwa Europy a dziewczyny zostały okrzyknięte "Złotkami Niemczyka". Małgosia rozpoczęła międzynarodową karierę.

Sukcesy zawodowe przeplatały się z prywatnym szczęściem. Mieszkając we Włoszech siatkarka zakochała się z znanym siatkarzu Roberto Mogentale. Wierzyła, że są sobie przeznaczeni. Wzięli ślub w Polsce, w Wadowicach, mieście z którego pochodził nasz papież.

Cytaty o kobiecej sile, które zmieniają życie! Musisz je poznać!

Małgorzata jest wierząca, miała nadzieję, że jest to dobra wróżba na jej dalsze życie. Jej ślub był transmitowany przed kościołem. Uroczystość oglądało ponad 2 tysiące osób. Siatkarka przyznaje, że w tamtym momencie pamięta, że czuła się jak celebrytka i woda sodowa uderzyła jej do głowy. Jak wynika z jej relaji, była pewna, że jej rodzinie nie przydarzy się nic złego. "Czułam się jak królowa życia. Byłam ponad wszystkim. Naiwnie myślałam, że nie spotka mnie w życiu żadna przykrość, żadna tragedia".

Popularne wiadomości teraz

Małgorzata Rozenek załamana. Wakacje w Meksyku okazały się niewypałem

"Jakie anioły”: jak wygląda mama najpiękniejszych dzieci na świecie

10 cech charakteru każdego ze znaków zodiaku

Historia dziewczynki, która urodziła się z wagą 8 kg. Jak wygląda jej życie 13 lat później?

W 2009 roku na świat przyszła upragniona córka pary. Niedługo po jej narodzeniu okazało się, że organizm małej Michelle jest bardzo mocno zainfekowany. Wdała się sepsa. Małgosia jako osoba bardzo wierząca wiedziała, że nie pozostało nic innego jak tylko modlitwa. Lekarze dawali niewielkie szanse na uratowanie dziewczynki.

Na szczęście Michelle była dzielna i udało się powrócić jej do pełni zdrowia. Małgosia przyznaje, że wtedy poczuła, jak ulotne jest życie i była gotowa oddać wszystko za zdrowie jej dziecka.

Niedawno siatkarka po raz drugo została mamą. Para powitała na świecie syna. Bruno jest oczkiem w głowie obojga rodziców.

Po zakończeniu kariery Małgorzata była pełna obaw. Siatkówce poświęciła całe życie. Jest tylko po maturze. Trudno było jej się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Na szczęście oparciem jest rodzina. Małgorzata obecnie zajmuje się działalnością charytatywną, a w tym kształceniem młodych siatkarskich talentów.

"Rodzina jest moją siłą i wsparciem" zaznacza Małgosia.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" również zalecają przeczytać:

1. Szczegółowy horoskop dla każdego znaku zodiaku na rok 2021. Nowy rok, nowe wyzwania

2. Te sławne kobiety są z o wiele młodszymi od nich partnerami. Rekordowa różnica to 32 lata

3.  Zenek Martyniuk stracił nadzieję.Przekazał smutną wiadomość

4.  Kasia Skrzynecka pokazuje rodzinne zdjęcie. Fani zwrócili uwagę na ważny szczegół

5.  Pamiętacie ojca filmowego Kevina?Mało kto o tym wie, że aktor zmarł w bardzo dziwnych okolicznościach