Wielu by się z tym zgodziło. Piękne kwiaty o niesamowitym aromacie potrafią poprawić nastrój dosłownie każdej osobie, nawet jeśli bukiet jest prezentowany mężczyźnie. Kwiaty mogą wywoływać uczucie szczęścia, łagodzić stres, a nawet zmniejszać ból i pomagać radzić sobie ze złością.

Takie niezwykłe lekarstwo jest szczególnie skuteczne, jeśli używa się najpiękniejszych kwiatów na świecie. Oto są najlepsze z nich:

10. Dendrobium

Nazwa tej rośliny pochodzi od połączenia dwóch greckich słów bio i dendro, czyli po polsku życie i drzewo. Nawiasem mówiąc, wszystkie gatunki tego przepiękniej rośliny należą do rodziny storczykowatych.

W związku z tym te rośliny podobnie jak wszystkie storczykowate są pod ochroną, co jest zaznaczone w międzynarodowej konwencji o zakazie handlu dzikimi roślinami i zwierzętami. Dlatego obecnie dendrobium można znaleźć tylko w ogrodach ozdobnych. Jednak wielu hodowców uprawia go także w domowych warunkach w zwykłych doniczkach.

9. Lantana

Lantana to krzew wiecznie zielony, który jest rozpowszechniony głównie w Wenezueli i Kolumbii. Ponadto można go znaleźć w niektórych innych krajach Ameryki Południowej i Środkowej. Co zaskakujące, pomimo niezwykłego piękna rośliny, wielu ludzi uważa ją za zwykły chwast.

Popularne wiadomości teraz

Agnieszka Włodarczyk wzięła ślub przed samym porodem? W sieci opublikowała zmysłowe zdjęcie

Top 10 makijaży dla kobiet dojrzałych, które robią wrażenie. Klasa sama w sobie

Ewa Chodakowska przytyła. Fanki są zachwycone nowym wyglądem trenerki

W którym miesiącu urodziła się twoja żona, tak będzie z nią życie

Nawiasem mówiąc, wysokość tej rośliny może sięgać do półtora metra. Liście lantany zawierają olejki eteryczne. A jej liczne kwiaty są zebrane w kwiatostany. Mogą oni być żółte, białe, czerwone, fioletowe, pomarańczowe i inne. Kolor zależy od etapu rozwoju lantany.

8. Hiacynt

Hiacynty to piękne wiosenne kwiaty
Hiacynty to piękne wiosenne kwiaty

Hiacynt otrzymał swoją piękną nazwę od młodego greka o imieniu Hiacynt. On był ulubieńcem słynnego boga Apolla (nawiasem mówiąc, jego uczucia wśród starożytnych Greków nie były uważane za coś nienormalnego).

W tym samym czasie inny bóg – Zefir – również upodobał pięknego młodzieńca. Jednak Hiacynt nie odwzajemniał jego uczucia, więc Zefir w pewnym momencie tak skierował rzucony dysk Apollina, że zranił młodzieńca i de facto zabił go. Z krwi Hiacyntu nagle wyrósł niesamowicie piękny kwiat. Stało się to dzięki Apollo.

7. Serduszka okazałe

Ten słynny kwiat jest również znany jako „serce Jasia”. Ale np. w Niemczech ta wspaniała roslina jest nazywana „kwiatem serca”, a we Francji – „sercem Marie”.

Prawie cała anglojęzyczna populacja naszej planety nazywa ten piękny kwiat „Bleeding heart”, czyli Krwawiące serce. Natomiast każdy kraj ma swoją własną legendę, która wyjaśnia taka romantyczną nazwę tej rośliny.

Kwiaty tej rośliny przypominają serduszka
Kwiaty tej rośliny przypominają serduszka

6. Rudbekia

W różnych krajach ten wspaniały kwiat nazywa się inaczej. W Ameryce Północnej on nosi nazwę „Czarnooka Suzanne”, na Ukrainie - „Ox-eye”, w Niemczech - „Sun hat”. Jednak oficjalna nazwa kwiatu pochodzi od Karla Linneusza. On nazwał Rudbekię na cześć swojego przyjaciela i nauczyciela, botanikow ze Szwecji, ojca Olofa Rudbeka i jego syna Olofa Rudbeka.

Istnieje wiele gatunków rudbekii. Najbardziej popularnymi gatunkami wśród ogrodników sa Rudbekia owłosiona. Jej jaskrawe duże kwiaty z pewnością stworzą wakacyjny nastrój w ogrodzie. Ta roślina ma dość długi okres kwitnienia i może cieszyć nasze oko przez prawie sześć miesięcy. Nawiasem mówiąc, z każdym tygodniem rudbekia kwitnie coraz intensywniej. Innymi słowy, im bliższa jest zima, tym więcej jest kwiatów.

Rudbekia wcale nie jest kapryśną rośliną
Rudbekia wcale nie jest kapryśną rośliną

5. Czermień

Najczęściej tę roślinę można zobaczyć w doniczkach lub w bukietach ślubnych. Cóż, naturalnym siedliskiem czermieni są błota i brzegi zbiorników wodnych. Kto by pomyślał, że na tak niedostępnych błotach można znaleźć takie piękno?

Kwiat ten jest niezwykły ze względu na wyjątkowość swojego kształtu. Czermień jest również nazywany najpiękniejszym kwiatem na świecie, ponieważ ona ma wiele odcieni. Oprócz bieli w naturze można znaleźć fioletowy, różowy, pomarańczowy, zielony, pomarańczowy i żółty.

Czermień jest szczególnie lubiana przez panny młode
Czermień jest szczególnie lubiana przez panny młode

4. Hortensja

Ta piękna roślina nie potrzebuje dodatkowych opisów. Jej urok nie da się nie zauważyć. Roślina ta została nazwana na cześć księżniczki Hortense, siostry księcia Cesarstwa Rzymskiego Karla-Heinricha z Nassau-Siegen. Hortensja jest teraz prawdopodobnie ulubionym kwiatem ogrodników. Na świecie istnieje około 600 gatunków tego pięknej rośliny.

Hortensja wiechowa podbija swoim pięknem
Hortensja wiechowa podbija swoim pięknem

3. Strelicja

Ta roślina o dość egzotycznej nazwie jest często nazywana również „Bird of Paradise”. Przezwisko to zostało jej nadane ze względu na charakterystyczny kształt płatków kwiatów. Chodzi o to, ze są oni bardzo podobne do upierzenia ptaków tropikalnych. Taką roślinę można spotkać na dzikiej naturze, np. w Afryce Południowej. W Polsce strelicja jest uprawiana jako roślina domowych oraz wykorzystywana do tworzenia przepięknych egzotycznych bukietów.

Kwiat strelicji przypomina tropikalnego ptaka
Kwiat strelicji przypomina tropikalnego ptaka

2. Paciorecznik

Paciorecznik – jedyny przedstawiciel rodziny paciorecznikowatych. Obecnie istnieje około 50 rodzajów tego kwiatu różniących się jedynie kolorem. Paciorecznik jest rozpowszechniony głównie w Ameryce Południowej i Środkowej, a w Europie ta roślina jest obecnie jednym z najpopularniejszych kwiatów ogrodowych. Jest to duży kwiat o spektakularnych fioletowych lub szaro-zielonych liściach i dużych kwiatach na wysokich łodygach.

Pod względem urody te kwiaty są porównywalne do mieczyków, a pod względem dziwacznego kształtu – z irysami. Kolor tej rośliny może wahać się od białego lub kremowego do pomarańczowego, żółtego, różowego i czerwonego. Istnieją również odmiany paciorecznika z brzegami płatków innego koloru niż same płatki i bez zapachu.

1. Sakura to najpiękniejsza roślina na świecie

Najpiękniejszymi kwiatami na świecie są bez wątpienia kwiaty sakury. Jest to ulubiona roślina Japończyków, która także jest oficjalnym symbolem kraju. Co roku w Japonii odbywa się Festiwal Sakura Blossom, który rozpoczyna się około 27 marca.

Kwiaty sakury śpiewane są przez poetów
Kwiaty sakury śpiewane są przez poetów

Dokładna data rozpoczęcia festiwalu zależy od czasu rozpoczęcia kwitnienia sakury i może ulec przesunięciu. O dziwo, w dni tego festiwalu Japończycy nie idą do pracy i mają czas, aby z przyjemnością i spokojem podziwiać ich delikatne i krótkotrwałe piękno. Kwiaty sakury żyją na drzewie krócej niż tydzień.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Fabienne Wiśniewska odziedziczyła urodę po mamie. Dziś jest śliczną dziewczyną

  2. Celebrytki przed zrobieniem kariery. Jak dawniej wyglądały najpopularniejsze Polki?

  3. Pierwszy wywiad Ewy Krawczyk od odejścia Krzysztofa. Wdowa jest zdruzgotana

     

  4. Baby z „Dirty Dancing” przeszła w życiu serię zabiegów upiększających. Jak wygląda dziś?

  5. Kobiety o tych imionach działają na mężczyzn jak magnes. To mistrzynie uwodzenia