Pies to odpowiedzialność. Zwierzę nie wystarcza tylko do karmienia i głaskania sierści. Z psem musisz codziennie chodzić wcześnie rano i późnym wieczorem, monitorować jego dietę, oczyścić i codziennie, od pierwszych dni życia, odpowiednio edukować i trenować. Jednak nie wszyscy mogą sobie pozwolić na poświęcenie tyle czasu na opiekę nad zwierzakiem.

Książę William skomentował odejście swojego brata Harry od królewskiej rodziny

Największym problemem, przed którym stoją właściciele, jest konieczność zabrania psa na spacery, które często muszą być aktywne. Ale nie wszyscy ludzie mogą poradzić sobie z takim obciążeniem.

Osoby starsze, osoby prowadzące siedzący tryb życia, osoby siedzące i często chore, dzieci, które proszą o zwierzaka, lub po prostu pracoholicy, którzy są zawsze zajęci w pracy, ale naprawdę chcą, aby kochające i radosne stworzenie spotkało ich w domu - wszyscy ci ludzie nie mogą stać na codzienne spacery z psem.

Dla osób nieaktywnych następujące rasy są odpowiednie:

Popularne wiadomości teraz

Nieszczęśliwy wypadek ... Matka najechała autem na swoją 15 miesięczną córeczkę

Znani rodzice, którzy wychowują ciężko chore dzieci. Ich życie jest trudniejsze, niż myśleliśmy

41-letni aktor przegrał walkę z koronawirusem. Osierocił 11-miesięcznego synka

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

Chihuahua

Przedstawiciele tej rasy psów są uznawani za najmniejszą rasę na świecie. Waga dorosłych nie może przekraczać 1-3 kilogramów. Dla tego psa wychodzenie na zewnątrz jest nawet szkodliwe, ponieważ jest bardzo delikatne i może poważnie zachorować na dźwięk ostrych dźwięków.

Szpic Pomorski

Te psy są bardzo podobne do zabawek, na przykład misiów. Bardzo inteligentny, łatwy do nauczenia i nie wymaga częstych spacerów. Z łatwością poradzisz sobie z potrzebami tacy. A ich gruby płaszcz może samoczyścić, co upraszcza kwestię higieny.

Jak przestać jeść słodycze? Sposoby na zachcianki

Puggle

Przedstawiciele tej rasy psów zostali niedawno wyhodowani. Rasa pochodzi z mieszanki mopsa i beagla. Te psy są mniejsze niż mops. Bardzo spokojny, czuły i opiekuńczy. Temperament jest spokojny, mają mało energii, dlatego spacery są dla nich męczące. Przedstawiciele tej rasy psów nie potrzebują specjalnej opieki, ale wiosną bardzo spleśniały - to jedyna trudność w ich utrzymaniu.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com