Standardy piękna ciągle się zmieniają. Dotyczy to również świata kotów. Dlatego właśnie korona królowej piękności w różnych okresach należała do przedstawicieli różnych ras. Kiedyś świat czcił perskie koty, potem – kotów syberyjskich, wczoraj – sfinksy, a dziś?

Oto są najpiękniejsze rasy kotów!

10 miejsce - Kot perski

Kot perski. Mimo wszystko ten puszysty słodziak nadal utrzymuje swoja pozycje i nawet dziś jest wśród liderów w rankingach najpiękniejszych kociaków.

Ta rasa zyskała dużą popularność jeszcze w XVI-XVII wieku (wtedy koty perskie zaczęli być hodowani w Europie), i do dzisiaj godnie przyjmuje wszystkie zaszczyty, na jakie zasługuje.

Popularne wiadomości teraz

Jadzia z "Sanatorium miłości" przerywa milczenie

Magda Narożna na komunii: ubrała się jak na dyskotekę

Testy wytrzymałościowe. Kobiece znaki zodiaku, które niezłomnie znoszą wszystkie ciosy losu

Zdjęcia, które byłyby nudne, gdyby koty nie pojawiły się nagle w kadrze

Tak, we współczesnym świecie łapanie myszy nie jest już konieczne (koty już dawno zapomnieli, jak to się robi), lecz kot perski nie potrafi mieszkać na ulicy. W domowych warunkach ten kot wykazuje swoje najlepsze cechy – czuły charakter i powściągliwy temperament. Ponadto kot perski jest niesamowicie piękny i uroczy!

9 miejsce - Kot bengalski

Kot bengalski. Ta rasa łączy w sobie geny lamparta plamistego, kota abisyńskiego, kota amerykańskiego krótkowłosego, kota birmańskiego i kota egipskiego mau – co za piękność!

Koty tej rasy są nie tylko bardzo piękne, lecz także niezwykle inteligentne i energiczne. Będąc świetnymi sportowcami, potrzebują stałej aktywności fizycznej. Dlatego osoby, które uważają, że koty bengalskie są najpiękniejszymi kotami, powinni zrozumieć, że standardowe mieszkanie dla kota bengalskiego to za mało.

Tak, będzie Cię bawić, włączając i wyłączając światła, otwierając i zamykając drzwi (w tym lodówkę), ale ten kot naprawdę potrzebuje dużo miejsca. Dlatego jeśli nie macie podwórka, zabierzcie go na spacer na smyczy!

8 miejsce - Kot amerykański krótkowłosy

Kot amerykański krótkowłosy. Mieszkała sobie gdzieś w Europie taka sobie kotka. Jej właściciele nie należały do najbogatszych Europejczyków. Wiec kiedy oni, w poszukiwaniu lepszego życia, w latach XVII wieku wyruszyli na podbój Ameryki, ta kotka również wzięła przykład ze zdobywców Nowego Świata. Niestety nie zachowały się żadne zdjęcia pierwszych przedstawicieli tej rasy. Wiadomo jednak, że koty przybyły do Stanów na legendarnym statku Mayflower.

W nowych warunkach wygląd kotów zaczął się zmieniać, ale przyzwyczajenia pozostały takie same. Były to odważne koty, niebojące się ani złej pogody, ani małych drapieżników. Uważano je za doskonałych łapaczy szczurów, więc w czasie Gorączki złota były cenione dziesiątki razy więcej niż niektórzy robotnicy.

Dziś ta wyjątkowa rasa jest ceniona przede wszystkim za harmonijny wygląd. Być może dla każdego nie jest to najpiękniejsza rasa kotów na świecie, ale dla niektórych ona zdecydowanie jest najlepsza.

7 miejsce - Toyger

Toyger. Na całym świecie jest tylko 40 hodowli, które hodują te niesamowite koty o przepięknych oczach i czarujących drapieżnych pręgach na całym ciele. Często nazwy ras kotów są związane z miejscowości, z której oni pochodzą, ale w przypadku toygerów tak nie jest.

Nazwa tej rasy pochodzi od dwóch angielskich słów: toy (zabawka) + tiger (tygrys) = toyger (zabawkowy tygrys). Co więcej, rasa ta została uznana przez Międzynarodową Federację Felinologiczną niespełna 30 lat temu. Ta rasa powstała w latach 80-tych w wyniku krzyżówki kota domowego z kotem bengalskim. Koty rasy toyger są bardzo towarzyskie, mają łagodny temperament i dość groźny wygląd.

6 miejsce - Maine Coon

Maine Coon. Koty rasy Maine Coon zyskali światową popularność stosunkowo niedawno, lecz ich korzenia sięgają kilku stuleci wstecz. Koty rasy Maine Coon są nie tylko bardzo piękne – oni również są uznawana za największych kotów domowych. Kociak tej rasy może ważyć średnio do 10 kg, a czasem nawet do 15! Mimo to oni mają bardzo delikatny charakter.

Uwielbiają robić wszystko razem z właścicielem i pomagać mu, ale jednocześnie Maine Coony wcale nie są nachalne. Jeśli właściciel jest naprawdę bardzo zajęty, Maine Coon znajdzie inne zajęcie, które mu się podoba i nie będzie przyciągał uwagi do siebie. Należy pamiętać, że Maine Coon jest jednocześnie dość zazdrosny i raczej nie będzie tolerował innych zwierząt na swoim terytorium.

5 miejsce – Snowshoe

Snowshoe (but śnieżny). Wiele pięknych ras kotów pojawiło się całkiem niedawno. Tak więc snowshoe, urodzony w Filadelfii, został uznany dopiero w 1980 roku. Białe łapy (cztery), biały pasek na piersi (jeden), biała plamka na klatce piersiowej (jedna) – to są główne cechy wyróżniające snowshoe spośród innych ras! Ta rasa została wyhodowana sztucznie i jest naprawdę wyjątkowa. Wyobraźcie sobie, jak trudno jest zarządzać białym genem, aby uzyskać idealne białe łapki i pysk!

Jednocześnie snowsnoe mają bardzo melodyjny głos, lubią pływać i opalać się (!). Ogólnie rzecz biorąc, ze względu na swoje dobre zdrowie i spokojny charakter te koty są nazywane „kotami bez problemów”.

4 miejsce – Kot szkocki zwisłouchy

Kot szkocki zwisłouchy (fold). Kolejna piękna rasa kotów została uznana w 1961 roku. Oczywiście koty zwisłouche były znane wcześniej, zwłaszcza na Wschodzie, ale nikt oficjalnie nie zatwierdzał tej rasy. Natomiast kiedy kotka szkockiego farmera Williama Rosso urodziła kocięta z niezwykłymi uszami, William nie zlekceważył tego faktu i postanowił zrobić to ich cecha charakterystyczna.

Ostatecznie ta rasa została wyhodowana nie w Szkocji, ale w Ameryce. Ale do tej pory wszystkie fołdy mają uszy, które zwisają w różny sposób i nie da się przewidzieć, jak oni będą się „zachowywać” w ciągu życia kociaka, zwłaszcza że początkowo wszystkie kocięta mają proste uszy, i oni nie zawsze opadają.

3 miejsce – Burmilla

Burmilla. Ta kotka jest Angielka, która pojawiła się w wyniku przypadkowego skrzyżowania kota birmańskiego i perskiej szynszyli. Mała puma z oczami Kleopatry jest spokojna i bystra kotka. Jej właściciele muszą uważnie dbać o futro tej piękności, ponieważ jest to jej główny powód do dumy.

Wszystkie przedstawicieli tej pięknej rasy mają sierść cieniowanego srebrnego koloru. Burmilla zawsze jest liderem, nawet jeśli chodzi o psie towarzystwo. Cechy przywódcze tej kotki powinny być brane pod uwagę przez osoby, które marzą o posiadaniu burmilli.

2 miejsce – Ragdoll

Ragdoll. Kolejna Amerykanka w tym rankingu. Nazwa tej rasy jest tłumaczona jako „szmaciana lalka”. Ragdoll otrzymał tak niezwykłą nazwę za charakterystyczne dla tej rasy obniżone napięcie mięśniowe.

Mówiąc najprościej, w jakiej pozycji posadzicie kota, w takiej on i pozostanie do wieczora (ta cecha nie ma nic wspólnego z lenistwem). Ze względu na obniżone napięcie mięśni, ragdolle nie lubią wspinać się na wysokości, parapet jest dla nich przeszkodą nie do pokonania, ponadto oni nie wiedzą, jak się bronić i wszędzie podążają za swoim właścicielem.

1 miejsce. Najpiękniejszy kot - kot brytyjski krótkowłosy

Kot brytyjski krótkowłosy. Oczywiście ten ranking jest subiektywny, ponieważ każda osoba ma swoją ulubioną rasę. Ale jeśli wziąć pod uwagę piękno i popularność tej rasy, musimy przyznać jej pierwszeństwo. Kot brytyjski jest prawdziwym przystojniakiem, który z łatwością znosi samotność, nieobecność właściciela i zawsze znajdzie coś do roboty.

Nie ma brzydkich kotów. Ale niektórzy z nich są szczególnie mili i urocze!

P.S. Koronę dla swojego kota można kupić w najbliższym sklepie zoologicznym.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Fabienne Wiśniewska odziedziczyła urodę po mamie. Dziś jest śliczną dziewczyną

  2. Celebrytki przed zrobieniem kariery. Jak dawniej wyglądały najpopularniejsze Polki?

  3. Pierwszy wywiad Ewy Krawczyk od odejścia Krzysztofa. Wdowa jest zdruzgotana

     

  4. Baby z „Dirty Dancing” przeszła w życiu serię zabiegów upiększających. Jak wygląda dziś?

  5. Kobiety o tych imionach działają na mężczyzn jak magnes. To mistrzynie uwodzenia