Najczęściej za pomocą koszmarów nasza podświadomość próbuje nas poinformować o nierozwiązanym problemie, który budzi niepokój.

Czas na czarownice.

Spadanie z wysokości

Badaczka snów Kelly Bulkley uważa, że ​​zapadanie w sen sygnalizuje brak wsparcia ze strony bliskich lub przyjaciół. Łączy też upadek z utratą kontroli nad własnym życiem i niemożnością wpływania na zachodzące wydarzenia. Psycholog Ian Wallace mówi, że sen o upadku symbolizuje strach przed utratą kontroli nad wydarzeniami. Jego zdaniem może to być spowodowane drastycznymi zmianami, z którymi człowiek nie może sobie poradzić.

Pościg

Popularne wiadomości teraz

Ciężarna Agnieszka Włodarczyk pokazała wyprawki dla maluszka: aktorka przygotowuje się do porodu

Ile naprawdę lat mają polskie gwiazdy? Niektóre z nich wyglądają na o wiele starsze

Magda Narożna na komunii: ubrała się jak na dyskotekę

4 znaki zodiaku, które potrafią uczynić każdy związek toksycznym

Psycholog Michael Lennox nazywa ścigane sny ucieleśnieniem podświadomych lęków i wysokiego poziomu lęku. W swojej książce „Introduction to the Psychology of Dreams” Kelly Bulkley interpretuje takie sny jako możliwy dowód wrażliwości danej osoby w sytuacji konfliktu w prawdziwym życiu.

Śmierć

Sny o własnej śmierci są interpretowane przez wielu psychologów jako sygnał „obumierania” jakiejś ważnej części twojego życia. Własna śmierć symbolizuje odejście w przeszłość ważnego etapu życia, robiąc miejsce dla nowych wydarzeń.

Zapominanie o lustrze na cmentarzu to bardzo zły znak.

Katastrofa / Apokalipsa

Marzenia o katastrofach (pożary, tsunami, trzęsienia ziemi, katastrofy spowodowane przez człowieka itp.) Lub o apokalipsie najczęściej wywołują doniesienia o katastrofach i atakach terrorystycznych w mediach. Takie historie sprawiają, że człowiek czuje się bezbronny we współczesnym świecie, co znajduje odzwierciedlenie w jego snach.

Nagość w zatłoczonym miejscu

Według psychologa Michaela Lennoxa koszmar bycia nagim w miejscu publicznym oznacza „syndrom oszusta” - zjawisko, w którym człowiek nie wierzy we własny sukces osiągnięty własnym wysiłkiem. Wiele osób boi się, że zostaną „zdemaskowani” przez kolegów lub przyjaciół, chociaż ich „brak profesjonalizmu” jest zjawiskiem generowanym przez ich świadomość i zwątpienie w siebie.

Usiłowanie zabójstwa

Niesamowita fabuła z usiłowaniem zabójstwa we śnie nie ma nic wspólnego ze zwiększonym poziomem agresji w prawdziwym życiu. Najczęściej takie sny są dowodem silnych emocji, których człowiek nie może wyrzucić. Przy powtarzających się snach o morderstwie psychologowie radzą znaleźć przyczynę, która uniemożliwia wylewanie się emocji, przepracować i spróbować się zrelaksować.

Zmarły

Wraz z niedawną utratą ukochanej osoby, jego przyjście do twojego snu oznacza, że ​​nie możesz pogodzić się i zaakceptować utraty ukochanej osoby. Taki sen można również zinterpretować jako podświadomy niepokój o własne zdrowie i strach przed śmiercią lub nieznanym. Niektórzy psychologowie interpretują zmarłego we śnie jako sygnał niemożności odpuszczenia określonego wydarzenia, które uniemożliwia ci pójście naprzód.

Owady

Koszmar z ich udziałem oznacza próbę wizualizacji przez naszą podświadomość lęków, poczucia winy, negatywnych emocji, zagubienia i niskiej samooceny. Im większy i groźniejszy jest owad, tym silniejszy jest problem. Również owady we śnie mogą wskazywać na nadmierny racjonalizm i zbyt aktywne myślenie logiczne, dominujące nad uczuciami. Widząc owada we śnie, nie będzie zbędne analizowanie własnych skojarzeń z nim: lęków z dzieciństwa, nieprzyjemnych wspomnień i nie tylko.

Więzienie, pułapka, zamknięcie

Jednym z popularnych koszmarów jest sen o niemożności wyjścia z więzienia, pułapki, labiryntu czy uwięzienia w zamkniętej przestrzeni. Psychologowie tłumaczą takie sny niemożnością rozwiązania lub wyjścia z nieprzyjemnej sytuacji w swoim życiu. Sen o uwięzieniu świadczy o trudnościach w podjęciu konkretnej decyzji i przeszkodach w rozwiązaniu niepokojącej sytuacji. Takie sny można powtarzać, dopóki trudna sytuacja w prawdziwym życiu nie zostanie rozwiązana.

Czasami w koszmarach pojawiają się różne niebezpieczne stworzenia: duchy, wilkołaki itp. Jeśli we śnie pojawił się „nieproszony gość”, przeczytaj ten materiał.
 
Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Fabienne Wiśniewska odziedziczyła urodę po mamie. Dziś jest śliczną dziewczyną

  2. Celebrytki przed zrobieniem kariery. Jak dawniej wyglądały najpopularniejsze Polki?

  3. Pierwszy wywiad Ewy Krawczyk od odejścia Krzysztofa. Wdowa jest zdruzgotana

     

  4. Baby z „Dirty Dancing” przeszła w życiu serię zabiegów upiększających. Jak wygląda dziś?

  5. Kobiety o tych imionach działają na mężczyzn jak magnes. To mistrzynie uwodzenia