Podpowiemy wam, które rośliny należy uprawiać w donicach, jak i gdzie je sadzić i jak o nie zadbać. A także podzielimy się najciekawszymi pomysłami na urządzenie ogrodu w pojemnikach.

Kwiaty w pojemnikach są nie tylko bardzo piękne, ale także dość łatwe w uprawie. Dzięki nim można codziennie zmieniać krajobraz i styl swojego ogrodu. Można nieustannie eksperymentować z roślinami, kolorami, jak również ich lokalizacja, uzupełniając stale kompozycje. Rośliny w pojemnikach nadają się również do dekorowania pustych miejsc w ogrodzie: schodów, tarasów, brukowanych ścieżek itp. Rośliny w donicach nadają im przytulności i piękna. Ponadto w pojemnikach można uprawiać kapryśne byliny, wrażliwe na mróz – wystarczy po prostu przenieść je do środka na zimę.

Przed zakupem roślin w pojemnikach należy dokładnie zdecydować, gdzie wy chcecie je umieścić, aby podlewanie, nawożenie, przycinanie kwiatostanów, opryskiwanie nie stanowiło dla was większego problemu, i aby rośliny miały wystarczającą ilość światła.

Wybierając pojemniki, zwróćcie uwagę na styl swojego ogrodu i domu, kolorystykę. Zwróćcie także uwagę na materiały, z których wykonane są doniczki i pojemniki. W sklepie ogrodniczy można znaleźć donicy na każdy gust: z ceramiki, plastiku, drewna, betonu, metalu, szkła i kamienia naturalnego. Natomiast donicy ceramiczne i plastikowe na zimę lepiej przenosić do środka. Metalowe pojemniki w upale mogą się bardzo nagrzewać, dlatego lepiej jest użyć ich jako ozdobne i umieścić roślinę w donicy z innego materiału. Wybierajcie donicy o odpowiedniej wielkości: oni powinny mieć wystarczająco dużo miejsca na system korzeniowy rośliny. Pamiętajcie, aby umieścić drenaż na dnie, a skład mieszanki odpowiadał potrzebom rośliny. Zastanówcie się również na tym, jakiej przestrzeni będzie potrzebowała roślina w wieku dorosłym i jakich warunków do rozwoju ona potrzebuje.

Popularne wiadomości teraz

Jadzia z "Sanatorium miłości" przerywa milczenie

Ida Nowakowska po raz pierwszy pokazała synka: razem z mężem podziwiają się nad dzieckiem

Ile naprawdę lat mają polskie gwiazdy? Niektóre z nich wyglądają na o wiele starsze

Daniel Martyniuk pokazał nowe zdjęcie córki: mała Laura oczarowuje swoim dziecięcym uśmiechem

Najczęściej w pojemnikach uprawiają jednoroczne kwiaty, ponieważ oni długo i pięknie kwitną. Ale to wcale nie oznacza, że w donicach nie można uprawiać byliny. Funkia, żurawka i różne zboża tez świetnie czuja się w pojemnikach.

Rośliny w pojemnikach wymagają częstszego i regularnego podlewania, ponieważ ilość składników odżywczych w pojemniku jest ograniczona. Do nawożenia lepiej jest stosować nawozy wieloskładnikowe. Nawozić rośliny w pojemnikach należy raz na dwa tygodnie.

Zebraliśmy najciekawsze pomysły na zagospodarowanie podwórka i ozdobienie tarasów i balkonów roślinami w pojemnikach.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Fabienne Wiśniewska odziedziczyła urodę po mamie. Dziś jest śliczną dziewczyną

  2. Celebrytki przed zrobieniem kariery. Jak dawniej wyglądały najpopularniejsze Polki?

  3. Pierwszy wywiad Ewy Krawczyk od odejścia Krzysztofa. Wdowa jest zdruzgotana

     

  4. Baby z „Dirty Dancing” przeszła w życiu serię zabiegów upiększających. Jak wygląda dziś?

  5. Kobiety o tych imionach działają na mężczyzn jak magnes. To mistrzynie uwodzenia