Skrzydłokwiat to bardzo piękna roślina, która nadaje przytulności każdemu wnętrzu. Na początku kwietnia słońca jest nadal za mało, więc każda roślina, która lubi słońce, potrzebuje trochę wsparcia, czyli dodatkowego nawożenia. Oto są kilka przepisów na naturalne nawozy bez sztucznych składników.

Nawoz z popiołu drzewnego

Popiół zawiera dużą ilość fosforu i potasu, oraz ponad 30 pierwiastków śladowych niezbędnych do rozwoju i bujnego kwitnienia skrzydłokwiatu. Dlatego na przełomie marca oraz kwietnia roślinę należy nawozić roztworem z popiołu drzewnego.

Aby przygotować taki nawóz, należy rozcieńczyć jedną łyżkę popiołu w jednym litrze wody o temperaturze pokojowej i dokładnie wymieszać. Wlać roztwór pod korzeń rośliny.

Ponadto można dodać popiół do doniczki ze skrzydłokwiatem bez żadnych domieszek. Wsypać na glebę i zalać wodą o temperaturze pokojowej. Następnie trzeba trochę rozluźnić glebę, aby popiół dostał się do korzeni rośliny. Ponadto dzięki rozluźnieniu gleby tlen zmoże łatwo dostać się do strefy korzeniowej.

naturalne nawozy do skrzydłokwiatów
naturalne nawozy do skrzydłokwiatów

Popularne wiadomości teraz

Ciężarna Agnieszka Włodarczyk pokazała wyprawki dla maluszka: aktorka przygotowuje się do porodu

Jadzia z "Sanatorium miłości" przerywa milczenie

Na pierwszy rzut oka ten dom był ruderą. Po metamorfozie wygląda obłędnie

Testy wytrzymałościowe. Kobiece znaki zodiaku, które niezłomnie znoszą wszystkie ciosy losu

Nawoz z wody amoniakalnej

Amoniakalna woda zawiera 10% amoniaku, który z kolei składa się z azotu i wodoru. A po długiej zimie skrzydłokwiat akurat potrzebuje azotu, który wspomaga zrównoważony rozwój rośliny.

Przygotowanie nawozu z amoniakiem nie jest wcale trudne. Trzeba rozcieńczyć jedną łyżeczkę wody amoniakalnej w jednym litrze wody.

Przed nawożeniem koniecznie trzeba zwilżyć glebę, i tylko potem wlać nawóz pod korzeń rośliny. Tym roztworem także można spryskać liście i łodygi skrzydłokwiatu.

Nawiasem mówiąc, amoniak jest nie tylko doskonałym wsparciem, ale także doskonałym obrońcą roślin przed chorobami i szkodnikami.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Fabienne Wiśniewska odziedziczyła urodę po mamie. Dziś jest śliczną dziewczyną

  2. Celebrytki przed zrobieniem kariery. Jak dawniej wyglądały najpopularniejsze Polki?

  3. Pierwszy wywiad Ewy Krawczyk od odejścia Krzysztofa. Wdowa jest zdruzgotana

     

  4. Baby z „Dirty Dancing” przeszła w życiu serię zabiegów upiększających. Jak wygląda dziś?

  5. Kobiety o tych imionach działają na mężczyzn jak magnes. To mistrzynie uwodzenia