Każdy kwiaciarz uwielbia orchideę za jej nieziemskie piękno, więc starają się zrobić wszystko, aby zmusić ja do kwitnienia. Wszyscy wiedzą, że w tym celu najlepiej sprawdza się nawóz. Ponadto najlepszym nawozem dla orchidei jest zwykły nadtlenek wodoru.

Nadtlenek wodoru jest nie tylko doskonałym środkiem odkażającym, ale również doskonałym pomocnikiem dla kwiaciarzy.

Wszyscy wiedzą, że nadtlenek ma silne właściwości utleniające. On nie ma koloru ani zapachu, i okazuje lecznicze działanie zarówno na organizm ludzki, jak i na rośliny. W celu uzyskania nawozu na bazie nadtlenku należy po prostu rozcieńczyć go wodą. Nadtlenek wodoru zawiera pierwiastki śladowe, które pomagają roślinom normalnie rosnąć, rozwijać się i kwitnąć.

Nadtlenek wodoru w nawożeniu roślin:

Przygotowanie nawozu z dodatkiem nadtlenku:

Nadtlenek wodoru można kupić w dowolnej aptece, ponadto on jest bardzo tani. Do przygotowania nawozu najlepiej nadaje się woda destylowana.

W jednym litrze wody należy rozcieńczyć dwie łyżki nadtlenku. Podlewać storczyk tym nawozem wystarczy raz w tygodniu.

Storczyki również lubią nawożenie dolistne. W tym celu należy przygotować nawóz w takich samych proporcjach, jak do podlewania. Tym nawozem należy spryskać liście storczyka, przez które on wchłonie niezbędna ilość wilgoci.

Nawożenie nadtlenkiem sprzyja bardziej aktywnemu rozwoju i bujnemu kwitnieniu storczyków. Nadtlenek również wzmacnia odporność rośliny, wiec storczyk będzie znacznie mniej narażony na ataki szkodników i różnych chorób.

Nadtlenek wodoru w walce z chorobami

Jeśli zauważycie, że wasz storczyk zaczął więdnąć, najprawdopodobniej on jest chory. W takim przypadku należy rozcieńczyć trzy łyżki nadtlenku w szklance wody i dodać do tego jedną kroplę jodu. Następnie trzeba przelać ten roztwór do butelki z rozpylaczem i spryskać nim storczyk. Po pięciu do siedmiu dniach tę procedurę należy powtórzyć.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Fabienne Wiśniewska odziedziczyła urodę po mamie. Dziś jest śliczną dziewczyną

  2. Celebrytki przed zrobieniem kariery. Jak dawniej wyglądały najpopularniejsze Polki?

  3. Pierwszy wywiad Ewy Krawczyk od odejścia Krzysztofa. Wdowa jest zdruzgotana

     

  4. Baby z „Dirty Dancing” przeszła w życiu serię zabiegów upiększających. Jak wygląda dziś?

  5. Kobiety o tych imionach działają na mężczyzn jak magnes. To mistrzynie uwodzenia