U małego bohatera tej historii zdiagnozowano kostniakomięsaka. Jest to złośliwy guz, który dosłownie zjada kości w bardzo krótkim czasie. Niestety w przypadku tej choroby chemioterapia prawie nie działa. Zwykle w takich przypadkach pacjenci poddawani są amputacji chorej kończyny, ale dzięki utalentowanym ortopedom tym razem udało się tego uniknąć.

Operacja miała odbyć się pod koniec jesieni. Przed nią chłopcu przepisano kurację i chemioterapię. Ale potem się okazało, ze operację trzeba zrobić jak najszybciej.

„Niektóre guzy nie są wrażliwe na chemioterapię, ona po prostu na nie działa. Tak stało się w przypadku naszego małego pacjenta. Z operacją nie można było zwlekać, ponieważ guz bardzo szybko rósł i zjadał dolną część kości udowej” - powiedział ortopeda-traumatolog.

Dzięki wiedzy zdobytej na jednej z konferencji lekarskich chirurdzy zdecydowali się na wykonanie skomplikowanej operacji i odbudowanie nogi chłopca.

Popularne wiadomości teraz

Przepiękna willa Małgorzaty Sochy. Tak właśnie wygląda dom idealny

Barbara Kurdej-Szatan wspomina swoją ciążę. Zdjęcie wywołało sporo kontrowersji

Identyczne siostry trojaczki wyrosły na identyczne piękności

Nie do poznania: jak potoczył się los dziewczyny, która urodziła się z ogromnym naczyniakiem jamy nosowej (ZDJĘCIA)

Usunięto mu część zniszczonej kości udowej. Ze zdrowej nogi lekarze pobrali kość strzałkowa wraz z naczyniem i połączyli ją z górną i dolną częścią kości udowej. Aby umożliwić odżywienie kości, lekarze zszyli naczynie strzałkowe z naczyniami uda.

Operacja trwała 11 godzin. Chirurdzy byli bardzo zadowoleni z wyniku operacji, ponieważ dzięki temu chłopiec będzie mógł znów chodzić.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Kurdej-Szatan przeżywa trudny czas:„Zostałam sama z dwójką dzieci. To dla mnie nowość”
  2. Paulina Młynarska pokazała swoje ciało po mastektomii. Dziennikarka opublikowała odważne foto w sieci

  3. Modlitwa w sprawach beznadziejnych. Te słowa warto znać

  4. Znak zodiaku – Baran. Jakie naprawdę są osoby urodzone między 21.03 a 21.04?

  5. Co się dzieje z Waldusiem ze „Świata według Kiepskich”? Fani są wstrząśnięci jego stanem