W tym przepisie nie ma żadnych egzotycznych składników, wszystkie produkty są dobrze znane i powszechnie dostępne. Mąka, masło, żółtka, kasza manna... Swoją drogą zalecamy najpierw zmielić kaszę w młynku do kawy, ale nie zbyt drobno. Te naleśniki pieczone są tylko z jednej strony. Ponadto te naleśniki będą miały idealnie okrągły kształt, jeśli wylać ciasto dokładnie na środek patelni.

Składniki:

Sposób przygotowania:

 1. W głębokiej misce lub garnku należy połączyć i dokładnie wymieszać wszystkie suche składniki: przesianą mąkę, kaszę mannę, cukier, drożdże  oraz proszek do pieczenia.

 2. Następnie trzeba tamże wlać olej, dodać żółtka, zalać ciepła woda i ponownie dokładnie wymieszać.

 3. Ubijać tę mieszankę za pomocą miksera lub blendera przez około 1-2 minuty. Następnie przykryć ja ściereczka i odstawić do ciepłego miejsca na półtorej godziny.

 4. Ciasto, które po upływie tego czasu powinno 2 razy urosnąć, trzeba ostrożnie wymieszać i wlać za pomocą chochli na lekko rozgrzaną patelnię bez dodatku oleju.

 5. Smażyć naleśniki trzeba na dość słabym ogniu. Kiedy na górnej powierzchni naleśnika zaczną tworzyć się pęcherzyki powietrza – naleśnik jest gotowy!

 6. Ze względu na niewielką ilość cukru w przepisie, naleśniki będą miały neutralny smak, dlatego proponujemy przygotować do nich sos:

 7. W osobnej misce połączyć 50 g roztopionego masła z 70 g miodu. Podawać naleśniki z sosem i rozkoszować się ich smakiem.

 8. Smacznego!

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

 1. Kurdej-Szatan przeżywa trudny czas:„Zostałam sama z dwójką dzieci. To dla mnie nowość”
 2. Paulina Młynarska pokazała swoje ciało po mastektomii. Dziennikarka opublikowała odważne foto w sieci

 3. Modlitwa w sprawach beznadziejnych. Te słowa warto znać

 4. Znak zodiaku – Baran. Jakie naprawdę są osoby urodzone między 21.03 a 21.04?

 5. Co się dzieje z Waldusiem ze „Świata według Kiepskich”? Fani są wstrząśnięci jego stanem