Co może być łatwiejsze niż upieczenie przewiewnego, delikatnego biszkoptu? Tym bardziej, ze to wcale nie jest trudne: żadnej skomplikowanej receptury, jak to zdarza się w przypadku innych znanych na całym świecie ciast, żadnych skomplikowanych proporcji składników, ponadto ciasto łatwo się ugniata, a sam biszkopt bardzo szybko się piecze. Ale nawet doświadczone gospodynie domowe mogą od czasu do czasu mieć pewne problem z biszkoptem: albo on nie rośnie, albo nie pęka, albo wychodzi zbyt suchy. Oto 5 błędów, które sprawiają, ze nie wychodzi Wam biszkopt.

Błąd №1. Często otwieracie drzwiczki piekarnika

Zdjęcie: instagram.com/elena.mrs

Powszechnie wiadomo, że biszkopt nie lubi zmian temperatury i otwierania drzwiczek podczas pieczenia. Jeszcze raz: nawet jeśli potraficie upiec biszkopt z zamkniętymi oczami, nadal ryzykujecie, jeżeli otwieracie drzwiczki piekarnika nawet na kilka centymetrów – ciasto może natychmiast „zareagować” na to. Piekarnik można otwierać jedynie w przypadku, jeśli wymaga tego przepis. W przeciwnym razie biszkopt po prostu nie urośnie. Albo wyrośnie, ale po wyjęciu z piekarnika „opadnie”.

Błąd №2. Niewłaściwa ilość proszku do pieczenia

Czasami chcąc zrobić bardziej przewiewny biszkopt, my przesadzamy i wsypujemy do ciasta trochę więcej proszku do pieczenia. W rezultacie biszkopt może pękać lub nierównomiernie wyrosnąć. Ponadto zawsze warto sprawdzać datę ważności proszku do pieczenia.

Błąd №3. Zbyt energicznie mieszacie ciasto

Starajcie się nie mieszać ciasta zbyt energicznie, a lekko ubijać, aż dodacie ostatni składnik. Po zbyt energicznym mieszaniu biszkopt może nie wyrosnąć, wyjść zbyt twardy lub suchy.

Popularne wiadomości teraz

Najmodniejsze fryzury na lato, które odświeżą Wasz wygląd (zdjęcia)

Joanna Koroniewska pokazała trzyletnią córkę Helenę. Fani: "Cudne oczka"

Maja Bohosiewicz pokazała jak wygląda bez doczepianych włosów. Różnica jest spora

Wnuczka umalowała 80-letnią babcię, a teraz babcia jest gwiazdą internetu

biszkopt
biszkopt

Błąd №4. Piekarnik jest za słabo nagrzany

Ten błąd jest popełniany dość często. Przestrzegajcie wszystkich wymagań dotyczących temperatury piekarnika wskazanych w przepisie. Poczekajcie, aż piekarnik nagrzeje się do wskazanej w przepisie temperatury i dopiero wtedy wypiekajcie biszkopt.

Błąd №5. Forma do pieczenia niewłaściwej średnicy

Jeśli Wasza forma do pieczenia jest za duża, istnieje duże prawdopodobieństwo, że biszkopt nie wyrośnie. Jeśli natomiast wlejecie ciasto do zbyt małej formy do pieczenia, biszkopt może pęknąć. Napełnijcie formę do pieczenia do 3/4.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Kurdej-Szatan przeżywa trudny czas:„Zostałam sama z dwójką dzieci. To dla mnie nowość”
  2. Paulina Młynarska pokazała swoje ciało po mastektomii. Dziennikarka opublikowała odważne foto w sieci

  3. Modlitwa w sprawach beznadziejnych. Te słowa warto znać

  4. Znak zodiaku – Baran. Jakie naprawdę są osoby urodzone między 21.03 a 21.04?

  5. Co się dzieje z Waldusiem ze „Świata według Kiepskich”? Fani są wstrząśnięci jego stanem