Wielu domowych ogrodników po prostu uwielbia storczyki, ponieważ to są bardzo piękne rośliny. Ponadto jest to jedna z roślin doniczkowych, która obficie i długo kwitnie i cieszy nasze oko. Dlatego właśnie każdy z nas liczy na to, że po zakupie tej niesamowitej rośliny, ona przez długi czas będzie cieszyć nas swoim bujnym kwitnieniem. Natomiast najczęściej storczyk zrzuca swoje „sklepowe” kwiaty, i wcale nie spieszy się wypuścić nowe pąki.

Wszystkie rośliny domowe wymagają odpowiedniej pielęgnacji i uprawy. Aby poprawić stan roślin, nie trzeba wydawać pieniędzy na drogie nawozy, które zresztą nie zawsze przynoszą pożądane efekty. Można to zrobić za pomocą zwykłego nadtlenku wodoru, który trzeba rozcieńczyć wodą do podlewania.

storczyki
storczyki

Nadtlenek wodoru jest czymś na kształt biostymulatora o skumulowanym działaniu. Dlatego możecie się nie martwic o przedawkowanie lub oparzenia. W tym przypadku nadtlenek dziala nie na roślinę, ale na wodę, nasycając ją wodorem, który następnie rozkłada się na tlen i wodę. Tlen nasyca storczyk, a tym samym wzmacnia i leczy jego korzenie, a także zwiększa liczbę pąków. Jak powszechnie wiadomo, ta egzotyczna roślina bardzo lubi słońce i tlen.

Oto przepis na roztwór: jedną łyżkę nadtlenku wodoru rozcieńczyć w jednym litrze wody. Jeśli dodacie trochę więcej nadtlenku, nic się nie stanie, ale mimo to lepiej zachować prawidłowe proporcje. Taki roztwór nie jest nawozem, dlatego można podlewać im dowolną część storczyka.

Popularne wiadomości teraz

Ewa Minge całkowicie przefarbowała włosy! Od rudego koloru nie pozostało i śladu

Te dzieci stały się popularne ze względu na ich niezwykłą urodę

Najbardziej nieprzystępne znaki zodiaku

Los człowieka: co może powiedzieć o nas miesiąc naszego urodzenia?

storczyki
storczyki

Ponadto taki stymulator nadaje się do różnych faz rozwoju rośliny: można go stosować nie tylko przed rozpoczęciem kwitnienia, ale także w okresie rozwoju liści. Tę „ucztę” można również podawać innym roślinom domowym.

Taki roztwór przynosi najlepsze efekty w połączeniu z odpowiednim oraz regularnym nawożeniem.

Redaktorzy "Koleżanki" również zalecają przeczytać:

1. Justyna Żyła mówi o krzywdzie, jaką wyrządził jej były mąż. Tego jeszcze nie było

2.  Oto najseksowniejsza przyszła mama na świecie. Modelka o polskich korzeniach zachwyca wszystkich

3.  Barbara Kurdej-Szatan pochwaliła się synkiem.Henio ma już 4 miesiące

4.  Ile ważą i mierzą polskie gwiazdy? W niektóre liczby aż trudno uwierzyć

5.  Joanna Krupa pokazała nowe zdjęcie Ashy. Jej córeczka bardzo się zmieniła