Kiedy zaczynamy robić porządki w kuchni, czyszczenie kuchenki, piekarnika i kuchenki mikrofalowej zajmuje nam najwięcej czasu i wysiłku. Natomiast dzięki zastosowaniu tej prostej metody czyszczenie kuchenki mikrofalowej zajmie Wam dosłownie 5 minut!

W większości przypadków wyczyścić kuchenkę mikrofalową z uporczywych tłustych plam pomaga „metoda łaźni parowej”. Najważniejsze jest znaleźć skuteczny środek do czyszczenia, który pomoże uporać się z tym wszystkim i pozbyć się nieprzyjemnych zapachów.

Dziś chcemy podzielić się z Wami „przepisem” na domowy środek do czyszczenia – wszystkie składniki na pewno znajdziecie w swojej szafce kuchennej.

Oto są niezbędne składniki:

Jak wyczyścić kuchenkę mikrofalową:

  1. Napełnijcie pojemnik wodą, wlejcie do niej kwas cytrynowy lub wyciśnijcie sok z cytryn przekrojonych na pół i wrzućcie tam te połówki.

  2. Następnie wstawcie pojemnik do mikrofalówki i włączcie ją z maksymalną mocą na około 2-5 minut, w zależności od stopnia zabrudzenia.

  3. Kiedy kuchenka mikrofalowa się wyłączy, należy odczekać kolejne 5-15 minut.

  4. Po upływie tego czasu należy wyjąć pojemnik z wodą z mikrofalówki, wytrzeć wnętrze gąbką lub szmatką, zwilżając gąbkę tym samym roztworem, aby pozbyć się plam oraz tłuszczu w najbardziej zabrudzonych miejscach.

Redaktorzy "Koleżanki" również zalecają przeczytać:

1. Justyna Żyła mówi o krzywdzie, jaką wyrządził jej były mąż. Tego jeszcze nie było

2.  Oto najseksowniejsza przyszła mama na świecie. Modelka o polskich korzeniach zachwyca wszystkich

3.  Barbara Kurdej-Szatan pochwaliła się synkiem.Henio ma już 4 miesiące

4.  Ile ważą i mierzą polskie gwiazdy? W niektóre liczby aż trudno uwierzyć

5.  Joanna Krupa pokazała nowe zdjęcie Ashy. Jej córeczka bardzo się zmieniła