Wiele osób wierzy w przesądy i przepowiednie. Inni znowu śmieją się z tych ludzi, uważając to za "zabobony". Jednak niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy za nikogo nie trzymał kciuków, nie dostał kopa idąc na ważny egzamin czy nie podarował komuś słonika z uniesioną trąbą "na szczęście", oczywiście. I może faktycznie większość z nas nie wierzy stuprocentowo w przynoszenie szczęścia przez różne przedmioty, to mamy coś na tak zwany "wszelki wypadek". Czy jest coś w tym złego? Oczywiście, że nie. Nikomu się od tego krzywda nie stała.

Prześledźmy więc elementy wnętrzarskie, które uważa się, za te, które mają przynieść nam powodzenie w życiu. Ciekawe, czy znajdziecie któreś z tych rzeczy u siebie w domu.

1 - Dzwoneczki

fot. Pinterest

Choć ostatnio z mody wyparły je łapacze snów, dzwoneczki także warto posiadać w domu. Powieszone przy drzwiach wejściowych, zapraszają do domu nie tylko szczęście, ale i pieniądze.

2 - Żelazna podkowa

fot. Pinterest

Popularne wiadomości teraz

Stare fryzury gwiazd: Małgorzata Rozenek-Majdan w ogóle była brunetką! (FOTO)

Zdjęcie tych bezdomnych, którzy wzięli ślub 24 lata później, wzrusza do łez

Los człowieka: co może powiedzieć o nas miesiąc naszego urodzenia?

John Travolta ze łzami w oczach przytulił zmarłego syna i powiedział: „Wybacz mi, Jett”

Podkowa to klasyk. Jednak nie każdy wie, jak ją powiesić. Umieszczona ramionami do góry (jak litera „U”), będzie przyciągała szczęśliwe zbiegi okoliczności. Odwrócona uchroni mieszkańców przed zawiścią, zazdrością oraz wizytami nieproszonych gości

3 - Kolorowe drzwi

fot. Pinterest

Pewnie o tym, nie wiedzą wszyscy, ale kolo drzwi ma znaczenie. W dobocze odpowiedniej barwy pomoże nam kierunek geograficzny. Wspomożemy szczęście rodzinne, odpowiednio malując drzwi w naszych mieszkaniach: te wychodzące na północ powinny być granatowe, te na południu — czerwone lub pomarańczowe. Skrzydła wejściowe od wschodu dobrze jest pokryć białą lub szarą farbą. Na drzwi po stronie zachodniej warto wybrać brązowy odcień.

4 - Bambus

fot. Pinterest

Bambus ma nam zapewnić ład, harmonię i spokój — coś, czego chyba najbardziej nam brakuje w zabieganym świecie. Dobrze się składa, że bambusowe dodatki są bardzo modne, prawda?

5 - Owoce

fot. Pinterest

Wszyscy dobrze wiemy, że owoce są zdrowe, ale że przynoszą szczęscie? Miska z owocami w twoim domu może pomóc uniknąć pecha, a także przyciągać dobrobyt i pozytywną energię. W szczególności owoce cytrusowe i granaty. 

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" również zalecają przeczytać:

1. Justyna Żyła mówi o krzywdzie, jaką wyrządził jej były mąż. Tego jeszcze nie było

2.  Oto najseksowniejsza przyszła mama na świecie. Modelka o polskich korzeniach zachwyca wszystkich

3.  Barbara Kurdej-Szatan pochwaliła się synkiem.Henio ma już 4 miesiące

4.  Ile ważą i mierzą polskie gwiazdy? W niektóre liczby aż trudno uwierzyć

5.  Joanna Krupa pokazała nowe zdjęcie Ashy. Jej córeczka bardzo się zmieniła