Nasi przodkowie uważali, że niektóre rośliny mogą przynosić szczęście, sukces, dobrobyt, miłość, podczas gdy inne, wręcz przeciwnie, mogą zaszkodzić ludziom.

Prawie wszystkie rośliny oraz drzewa mają pozytywną energię. Natomiast są też wyjątki. Dlatego, zanim posadzicie drzewo na swoim podwórku, warto zagłębić się w temat.

WIŚNIA

Wiśnia to jedno z tych drzew, które zdecydowanie warto posadzić w pobliżu swojego domu. Ona jest łatwa w uprawie, wymaga minimum opieki, pięknie kwitnie i ładnie pachnie wiosną. Wiśnia jest uważana za symbol płodności i dobrobytu, oraz jest bardzo ceniona w krajach wschodnich.

Uważa się, że wiśnia jest amuletem, który przynosi szczęście. Ponadto mówi się, że ogień pod wiśnią w okresie jej kwitnienia zwiększa bogactwo. Dlatego wiśnie można śmiało sadzić w pobliżu grilla oraz niedaleko letniej kuchni. Takie sąsiedztwo drzewa i ognia powinno zapewnić wam dobrobyt i bogactwo.

Popularne wiadomości teraz

Córka Kowalewskiego jest w ciąży! Aktorka ogłosiła radosną nowinę, publikując romantyczne zdjęcia z mężem

Esmeralda Godlewska bardzo przytyła. Teraz bierze się za siebie

Kożuchowska, Ohme, Narożna: polskie gwiazdy, które zrezygnowali z kosmetyków. Naturalność ponad wszystko!

Majestatyczna Kösem Sultan: jak naprawdę wyglądała słynna żona sułtana Ahmeda I

JAŁOWIEC

Jałowiec to jedna z najpotężniejszych roślin, która chroni ludzi przed zaklęciami, złym urokiem oraz innych sil magicznych. Jeśli posadzicie jałowiec w pobliżu domu, on będzie chronić wszystkich członków waszej rodziny złą energią.

Uważa się, że koniecznie trzeba sądzić jałowiec przed domem, a nie za nim. Igły tej rośliny można od czasu do czasu spalać wewnątrz budynku, aby pozbyć się negatywnej energii.

RÓŻA DZIKA

Róża dzika wygląda pięknie o każdej porze roku. Ponadto ona chroni dobrobyt rodziny, w pobliżu domu której ona rośnie. Oprócz tego róża przyciąga miłość i wzmacnia rodzinne więzi. To roślina, która na pewno nie przyniesie waszej rodzinie nic złego. Róża jest symbolem miłości, pasji oraz silnych więzi rodzinnych.

MODRZEW

Modrzew jest szczególnie piękny jesienią. To drzewo pomaga pozbyć się wszelkich wątpliwości, lęków oraz zmartwień. Modrzew posadzony w pobliżu domu pomaga radzić sobie z depresją, melancholią i innymi problemami psychologicznymi. Ponadto to drzewo przywraca pozytywne podejście do życia i stabilność emocjonalna.

AKACJA

Akacja pozytywnie wpływa na prokreację. Leczy niepłodność zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Jeśli kobieta nie może zajść w ciążę przez długi czas, koniecznie trzeba posadzić akację w pobliżu domu. Ponadto akacja łagodzi stres i poprawia nastrój. Nie mówiąc już o jej niesamowitym aromacie podczas kwitnienia!

GRUSZA

Grusza to symbol macierzyństwa i miłości, stabilności i długowieczności. Gruszkę koniecznie trzeba sadzić w pobliżu domu, ponieważ ona także obdarza ludzi pozytywnymi cechami – umiejętnością komunikowania się z innymi ludźmi i nawiązywania przyjaźni.

Grusza
Grusza

ŚWIERK

Uważa się, że świerk jest wampirem energetycznym, wiec nie zaleca się sadzić tego drzewa w pobliżu domu. Lecz to nie do końca prawda. Latem świerk absorbuje energię, lecz zimą dzieli się nią z ludźmi. Dlatego ludziom, które zimą odczuwają brak sil oraz energii, zdecydowanie warto posadzić to drzewo obok swojego domu. Świerk chroni rodzinę przed kłótniami, pomaga kontrolować emocje oraz pozbyć się uczucia, że wszystko w życiu jest nie tak, jak powinno być. Uwaga: sadzić drzewa iglaste należy z dala od budynków.

W niektórych krajach uważa się, że świerk wygania z domu mężczyzn. Dlatego w tych krajach ludzie bali się sadzić świerk w pobliżu domu nowożeńców, aby nie pozbawić ich spadkobierców. Natomiast w regionach, w których najczęściej występują drzewa iglaste, w takie presady nikt nie wierzy.

KALINA

Kalina wzmacnia układ nerwowy oraz odporność organizmu po chorobie.

KLON

Klon posadzony w pobliżu domu pomoże wam pozbyć się negatywnej energii oraz mniej kłócić się z bliskimi. To drzewo przynosi długowieczność, miłość i dobrobyt materialny. Życie ludzi mieszkających w domu, w pobliżu którego rośnie klon, zawsze będzie spokojne.

JARZĘBINA

Jarzębina uratuje wasz dom i rodzinę przed czarną magią, złymi duchami i wszelką negatywną energią. Rozwija zdolności parapsychiczne, zwłaszcza u dzieci. To drzewo uczy kontrolować swoje uczucia i okazywać je tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Ponadto to drzewo może dać drugą młodość kobietom po czterdziestce. Przynosi także miłość i sukces w związkach. Najlepiej sadzić jarzębinę w pobliżu okien.

JABŁOŃ

Jabłoń to najlepsze drzewo, które warto posadzić w pobliżu okien sypialni młodej dziewczyny. Daje piękno, urok, wiarę w siebie, szczęście w miłości i życiu rodzinnym. Jabłoń również jest symbolem wiecznej młodości i długowieczności.

jabłoń
jabłoń

PAPROĆ

Istnieje wiele przesądów, związanych z ta roślina, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Paproć zwalcza negatywne emocje i zapobiega kłótniom. Jeśli w waszym domu są konflikty między mężem i żoną, rodzicami i dziećmi, ta roślina przyniesie pokój i wzajemne porozumienie. Ponadto paproć zawsze była uważana za roślinę przynoszącą pieniądze i szczęście, oraz chroniącą dom przed złymi duchami. Jednocześnie paproć jest uważana za wampira energetycznego i przynętę na choroby.

DĄB

Uważa się, że dęb w pobliżu domu jest bardzo złym znakiem, który zapowiada śmierć głowy rodziny. Ponadto aura tego drzewa toleruje tylko zdrowych i silnych fizycznie ludzi. Dąb jest patronem wojowników, dlatego go, zarowno jak i cedr, nie zaleca się sadzić na swojej działce.

BRZOZA

Brzoza jest bardzo potężnym obrońca. Lecz ona powinno rosnąć za ogrodzeniem twojego domu, w pobliżu bramy. Wtedy ona nie wpuści do twojego domu zła.

ORZECH WŁOSKI

Orzechy włoskie można śmiało sadzić na działce, lecz z dala od domów i budynków gospodarczych. Chodzi nie tylko o zabobony, lecz także o to, ze rozgałęziony system korzeniowy tego drzewa stanowi zagrożenie dla fundamentu.

Jakich drzew nie warto sadzić w pobliżu domu?
Jakich drzew nie warto sadzić w pobliżu domu?

WIERZBA

Uważa się, że ktokolwiek posadzi wierzbę, umrze w tym samym roku. Co więcej, nie zaleca się sadzić wierzby z okazji narodzin dziecka. To samo dotyczy topoli osiki. Uważa się, że te drzewa przynoszą śmierć i smutek.

TOPOLA

Topole również warto sadzić z dala od domu. Ona zwalcza negatywna energie, ale jeżeli rośnie bardzo blisko domu, może też wywoływać negatywny wpływ na ludzi. Ponadto, podobno jak orzech, topola ma bardzo rozgałęziony system korzeniowy. Oprócz tego niektóre ludzie mają alergie na topolę.

SOSNA

Sosna może pozbawić was plonów i zniszczyć wszystkie rośliny, które będą rosły w pobliżu. Chodzi nie tyle o przesady, ile o to, że sosna jest dość wybrednym drzewem, wiec należy ją mądrze umieścić. Energia tego drzewa jest całkiem pozytywna.

TUJA

Według przesądów, jeśli na podwórku dziewczyny rośnie tuja, to ona nigdy nie wyjdzie za mąż. W wielu kulturach jest to drzewo żalu i smutku. Tuja jest często sadzony na cmentarzach. Jednocześnie uważa się, że zapach tui wygania złe duchy.

Tuja
Tuja

Redaktorzy "Koleżanki" również zalecają przeczytać:

1. Justyna Żyła mówi o krzywdzie, jaką wyrządził jej były mąż. Tego jeszcze nie było

2.  Oto najseksowniejsza przyszła mama na świecie. Modelka o polskich korzeniach zachwyca wszystkich

3.  Barbara Kurdej-Szatan pochwaliła się synkiem.Henio ma już 4 miesiące

4.  Ile ważą i mierzą polskie gwiazdy? W niektóre liczby aż trudno uwierzyć

5.  Joanna Krupa pokazała nowe zdjęcie Ashy. Jej córeczka bardzo się zmieniła