Jeżeli macie pewność, ze powodem niskiego ciśnienia wody jest słuchawka prysznicowa, nie koniecznie trzeba ją od razu wyrzucać i kupować nowa. W końcu można po prostu dobrze wyczyścić starą słuchawkę i oszczędzić pieniądze. Metody czyszczenia, o których chcemy wam dzisiaj opowiedzieć, są naprawdę bardzo proste, skuteczne i nie wymagają jakichś specjalnych narzędzi. Przeczytajcie artykuł, aby poznać szczegóły.

Najpierw trzeba wybrać metodę czyszczenia. Jeśli zachowaliście instrukcje od słuchawki, przejrzyjcie ją. Zapewniamy was, ze w czyszczeniu słuchawki prysznicowej nie ma nic skomplikowanego, ale są pewne niuanse, które mogą dotyczyć jakiegoś konkretnego modelu. Jeśli wymieniliście słuchawkę niedawno, i ona nadal jest objęta gwarancją, zapoznajcie się z warunkami gwarancji – możliwe jest, ze nie warto ja od razu demontować, lecz tylko namoczyć.

Ważne jest, aby zrozumieć, czy waszą słuchawkę w ogóle da się rozebrać, czy nie. Niestety większość tanich modeli po prostu nie da się rozebrać. To znaczy, rozebrać je oczywiście się da, natomiast ponownie zainstalować – nie koniecznie.

Najpierw zdejmijcie uszczelkę, zaczepiając ją śrubokrętem lub nożem. Odkręć śrubę pod nasadką.

Ostrożnie zdejmijcie kratkę, starając się nie zepsuć cienkiej gumowej uszczelki. Jeżeli macie słuchawkę z przyciskiem, mogą też przydać się nożyczki z zaokrąglonymi końcami.

Popularne wiadomości teraz

Ewa Minge całkowicie przefarbowała włosy! Od rudego koloru nie pozostało i śladu

Najbardziej nieprzystępne znaki zodiaku

Los człowieka: co może powiedzieć o nas miesiąc naszego urodzenia?

John Travolta ze łzami w oczach przytulił zmarłego syna i powiedział: „Wybacz mi, Jett”

Po wyczyszczeniu wszystkich części słuchawki można dodatkowo zanurzyć je w roztworze z kwaskiem cytrynowym. Jest to konieczne, aby wyczyścić wszystkie elementy słuchawki, które nie da się wyczyszczać ręcznie.

Kwasek cytrynowy to jeden z najbardziej skutecznych domowych środków na kamień i zabrudzenia. Wystarczy jednej dużej saszetki 25 gramów.

Rozpuśćcie zawartość tej saszetki w 500 ml wody o temperaturze 70-80 stopni i zanurzcie w tym roztworze słuchawkę prysznicową – na powierzchni zaczną pojawiać się drobne bąbelki, jest to reakcja chemiczna.

Odczekajcie około 30-60 minut, a następnie zdejmijcie kratkę i sprawdźcie, czy wszystkie otwory są już czyste.

Czyszczenie słuchawki prysznicowej należy przeprowadzać raz na 1-3 miesiące w zależności od szybkości pojawienia się na niej kamienia oraz innych zabrudzeń. Należy pamiętać  o tym, że osady wapienne nie tylko zatykają otwory, ale także powodują szybsze psucie się armatury łazienkowej. Regularne czyszczenie natomiast pomoże uniknąć tych problemów.

Stosując tę metodę, otrzymacie czystą słuchawkę prysznicową oraz odzyskacie optymalne ciśnienie wody.

Powodzenia!

A w jaki sposób wy czyścicie swoje słuchawki prysznicowe?

Redaktorzy "Koleżanki" również zalecają przeczytać:

1. Justyna Żyła mówi o krzywdzie, jaką wyrządził jej były mąż. Tego jeszcze nie było

2.  Oto najseksowniejsza przyszła mama na świecie. Modelka o polskich korzeniach zachwyca wszystkich

3.  Barbara Kurdej-Szatan pochwaliła się synkiem.Henio ma już 4 miesiące

4.  Ile ważą i mierzą polskie gwiazdy? W niektóre liczby aż trudno uwierzyć

5.  Joanna Krupa pokazała nowe zdjęcie Ashy. Jej córeczka bardzo się zmieniła