Ile razy potrzebowałaś na szybko pościeli czy ulubionego swetra, wyprałaś je, a one schły i schły. Twoje plany poszły w odstawkę. Niestety, jest tak, że rzeczy o dużej czy grubej powierzchni bardzo trudno wysuszyć. Jest jednak na to sposób!

Po pierwsze - odwracaj pranie. Suszenie to czysty proces fizyczny. Nikogo nie zdziwi więc fakt, że im materiał będzie mieć większą powierzchnie w stosunku do swojej objętości, a więc będzie jak najbardziej rozłożony - jego wysuszenie potrwa krócej. Chodzi bowiem o dostęp do powietrza. Tak samo jest w przypadku wewnętrznej i zewnętrznej strony ubrań. By doprowadzić do szybszego wysuszenia musisz swój ciuszek często obracać. Łatwy i skuteczny sposób!

Drugi sposób na ultraszybkie wyszuszenie ubrań jest może nieco trudniejszy, ale jeszcze bardziej skuteczny. Wystarczy, że ma zamrażarkę, lub chociaż balkon. Chodzi bowiem o ujemną temperaturę. Wystarczy więc włożyć nasz ciuszek, czy na przykład prześcieradło w woreczek, a potem przeprasować. Ważne, żeby ubranie było suche i mroźne.

Te sposoby od lat wykorzystywały nasze babcie. Nie miały one bowiem elektycznych suszarek, a i pranie ręczne zostawiało ubrania bardziej mokre. Dzięki ich trikom, dziś my jesteśmy mądrzejsze i sprytniejsze!

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

Popularne wiadomości teraz

Szczęśliwy poratunek: facet myślał, że schronił szczeniaka, a okazało się, że to jest dzikie zwierzę (ZDJĘCIA)

Historia dziewczynki, która urodziła się z wagą 8 kg. Jak wygląda jej życie 13 lat później?

Jak ułożył się los jedynego syna Anny German?

Teściowa powiedziała, że nie czuje pokrewieństwa z wnuczką. Nie pozwoliliśmy jej ani mieszkać z nami, ani pomagać z wychowaniem dziecka.

Redaktorzy "Koleżanki" również zalecają przeczytać:

1. Szczegółowy horoskop dla każdego znaku zodiaku na rok 2021. Nowy rok, nowe wyzwania

2. Te sławne kobiety są z o wiele młodszymi od nich partnerami. Rekordowa różnica to 32 lata

3.  Zenek Martyniuk stracił nadzieję.Przekazał smutną wiadomość

4.  Kasia Skrzynecka pokazuje rodzinne zdjęcie. Fani zwrócili uwagę na ważny szczegół

5.  Pamiętacie ojca filmowego Kevina?Mało kto o tym wie, że aktor zmarł w bardzo dziwnych okolicznościach