Kilka lat temu przeczytałam artykuł, w którym było napisane, że zwykle jabłko może przyspieszyć kwitnienie rośliny doniczkowej. Autor pisał o tym, że ​​owoc wydziela etylen, który przyczynia się do pojawienia się pąków i dojrzewania owoców. Bardzo mnie to zaciekawiło, wiec postanowiłam dowiedzieć się więcej na ten temat.

Znalazłam nawet artykuł naukowy na temat etylenu i jego wpływu na rośliny. Okazało się, ze jedną z praktycznych zalet etylenu jest przyspieszenie dojrzewania pomidorów w krótkim okresie letnim.

Jednak szybciej następuje nie tylko dojrzewanie rośliny, ale także jej starzenie, ponieważ etylen hamuje rozwój korzeni. Dlatego liście i kwiaty zaczynają po prostu opadać. Cóż, w takim razie to nie tylko bezużyteczne w przypadku roślin doniczkowych, ale także szkodliwe dla nich.

Mimo to jabłko może jednak pomóc w ogrodnictwie domowym. Po prostu zignorujmy etylen i jego wpływ.

Miesiąc temu kupiłam gardenię i opiekuję się nią niczym własnym dzieckiem. Natychmiast po tym, jak przyniosłam kwiat ze sklepu, spryskałam go ogólnym preparatem do ochrony roślin. Odcięłam pąki, które pogryźli jakieś szkodniki – najprawdopodobniej wciornastki. Teraz nie widze żadnych widocznych oznak szkodników, ale to nie znaczy, że ich tak naprawdę nie ma. Ponadto gardenia zawsze wygląda nie zbyt dobrze w fazie adaptacji.

Popularne wiadomości teraz

Tuja - do samotności, wiśnia - do bogactwa. Jakich drzew nie warto sadzić w pobliżu domu?

Córka Moniki Zamachowskiej pozuje do zdjęcia z nowym braciszkiem. Dziennikarka zachwycona

Czułam się zbyt stara i zbyt zmęczona, żeby mieć kolejne dziecko. Ponadto bardzo się bałam, że mogę urodzić chorego maluszka

Horoskop zdrowia na 2021 rok. Na co warto zwrócić uwagę?

Identyfikacja szkodników
Identyfikacja szkodników

Przypomniałam sobie ciekawy sposób kontroli obecności szkodników. Aby wywabić je z ukrycia, należy na noc włożyć do doniczki kawałek zwykłego jabłka. Należy położyć go jak najbliżej łodygi rośliny.

Szkodniki prowadzące aktywny tryb życia w nocy szybko zwrócą uwagę na smaczny owoc. Już rano będziecie mogli zobaczyć, kto osiedlił się w tej doniczce. Ta sztuczka pomogła mi wykryć wciornastki na fiołkach i roztocza na storczykach.

Wątpię jednak, czy jabłko pomoże wykryć przędziorka, który uwielbia pojawiać się zimą. Można go wykryć, jeśli regularnie sprawdzać rośliny – z tyłu liści pojawi się biały śluz (wczesne stadium) i charakterystyczna pajęczyna (gdy szkodnik już dawno tam się kreci).

Wniosek jest taki: jabłko pomogło zrozumieć, że na gardenii nie ma widocznych szkodników. Dlatego spryskiwać ja silnymi opryskami nie ma potrzeby.

Po użyciu jabłka do wykrywania szkodników należy go natychmiast usunąć z doniczki. Nie pozwalajcie kwiatom oddychać etylenem, który bardzo negatywnie wpływa na ich trwałość, i poza tym wabi muszki.

Redaktorzy "Koleżanki" również zalecają przeczytać:

1. Szczegółowy horoskop dla każdego znaku zodiaku na rok 2021. Nowy rok, nowe wyzwania

2. Te sławne kobiety są z o wiele młodszymi od nich partnerami. Rekordowa różnica to 32 lata

3.  Zenek Martyniuk stracił nadzieję.Przekazał smutną wiadomość

4.  Kasia Skrzynecka pokazuje rodzinne zdjęcie. Fani zwrócili uwagę na ważny szczegół

5.  Pamiętacie ojca filmowego Kevina?Mało kto o tym wie, że aktor zmarł w bardzo dziwnych okolicznościach