Chyba wszyscy wiedzą, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Każdy wie, że to są najbardziej oddani człowiekowi zwierzęta. Istnieje wiele opowieści o tym, jak psy ratują ludzi przed śmiercią i przychodzą na ratunek w trudnych sytuacjach. Oto jedna z takich historii, która przydarzyła się jednemu rybakowi i jego wiernemu psu.

Była wczesna wiosna, więc pokrywa lodową na rzece zaczęła powoli się topić. W tym okresie wielu rybaków ignoruje niebezpieczeństwo z tym związane ze względu na duży połów. Tak samo zrobił i bohater naszej historii. On wybrał się na ryby ze swoim wiernym czworonożnym przyjacielem. Warto zaznaczyć, ze jego pies należał do dużych ras.

Photo by Kelsey Mirehouse on Unsplash

Mężczyzna wywiercił dziurę w cienkim lodzie – 10 metrów od niego cały lód już się stopił. On rozłożył swoje rzeczy i przywiązał się liną do psa, żeby pies nigdzie nie uciekł. Potem zaczął łowić ryby i pić „napój rozgrzewający”, którym wielu rybaków lubi nadużywać. Jednak tym razem mężczyzna naprawdę przesadził z tym „napojem”.

Ściemniało się, ale rybak miał latarnię, więc postanowił kontynuować łowienie ryb. Nagle lód wokół rybaka trzasnął i on spadł do wody. Ze względu na to, ze on wypił dość dużo „napoju rozgrzewającego”, on nie potrafił szybko się zorientować. Na szczęście lina miała około trzech metrów długości, a jego wierny pies siedział niedaleko brzegu. Zwierzę zaczęło ciągnąć właściciela po pękniętej pokrywie lodowej – w końcu mu udało się wyciągnąć chłopa z wody.

Popularne wiadomości teraz

Podczas imprezy z okazji 4 urodzin mojego wnuka synowa zasugerowała, żebym przepisała swoje mieszkanie na niego, jako jedynego spadkobiercę

Czułam się zbyt stara i zbyt zmęczona, żeby mieć kolejne dziecko. Ponadto bardzo się bałam, że mogę urodzić chorego maluszka

Horoskop słabości: jakie nałogi ma każdy ze znaków zodiaku?

Jedno serce na dwóch: w Indiach urodziły się niezwykłe bliźniaki syjamskie (ZDJĘCIA)

Photo by Carlos Grury Santos on Unsplash

Jednak mężczyzna był cały mokry i nadal nie ogarniał, co się w ogóle dzieje. On w żaden sposób nie zareagował na psa -- była wczesna wiosna, wiec na ulicy było dość mroźno. Najprawdopodobniej pies zdał sobie sprawę, że jego właściciel nie jest w stanie cokolwiek zrobić i pociągnął go za sobą do najbliższej wioski, która znajdowała się w odległości około pięciu kilometrów od rzeki. Prawie przez całą drogę pies ciągnął chłopa przez pola. Do końca nie wiadomo, czy rzeczywiście oni nie spotkali żadnego samochodu po drodze, albo nikt po prostu nie zechciał im pomóc.

Pies dociągnął mężczyznę do pierwszych domków w wiosce, po czym zaczął głośno szczekać. Psu udało się przyciągnąć uwagę mieszkańców tej wioski, którzy natychmiast wezwały karetkę. W ten sposób wierny przyjaciel uratował swojego ukochanego pana przed śmiercią.

Redaktorzy "Koleżanki" również zalecają przeczytać:

1. Justyna Żyła mówi o krzywdzie, jaką wyrządził jej były mąż. Tego jeszcze nie było

2.  Oto najseksowniejsza przyszła mama na świecie. Modelka o polskich korzeniach zachwyca wszystkich

3.  Barbara Kurdej-Szatan pochwaliła się synkiem.Henio ma już 4 miesiące

4.  Ile ważą i mierzą polskie gwiazdy? W niektóre liczby aż trudno uwierzyć

5.  Joanna Krupa pokazała nowe zdjęcie Ashy. Jej córeczka bardzo się zmieniła