Każdy z nas z niecierpliwością czeka na moment, w którym można będzie wreszcie udekorować nasz dom na Święta. Jak wiadomo, ręcznie robione dekoracje sprawiają, ze dekorowanie staje jeszcze bardziej przyjemnym procesem. Ponadto, z takiego materiału jak pianka brokatowa, można zrobić niesamowicie piękne śnieżynki i inne ozdoby świąteczne, które dodadzą waszemu wnętrzu świątecznej atmosfery.

Dziś chcemy opowiedzieć wam, jak można samemu zrobić brokatową śnieżynkę na choinkę. W tym celu nam będzie potrzebna arkusze pianki brokatowej o grubości 2 milimetrów: najpierw należy wyciąć z nich kilka kwadratów o wymiarach 6*6 centymetrów.

Następnie trzeba wziąć szpikulec i narysować z tyłu wyciętej figury geometrycznej poziomą linię oraz zrobić oznaczenia na odległości o pół centymetra. Pozostawić 1,5 centymetra od krawędzi kwadratu.

Następnie z kwadratu formujemy trójkąt – błyszcząca strona powinna znajdować się wewnątrz –  i wykonujemy nacięcia zgodnie z oznaczeniami, nie sięgając do krawędzi o kilka milimetrów.

Popularne wiadomości teraz

Pokochała bezdomnego mężczyznę, nie wiedziała, że jej życie wywróci się do góry nogami

Czułam się zbyt stara i zbyt zmęczona, żeby mieć kolejne dziecko. Ponadto bardzo się bałam, że mogę urodzić chorego maluszka

Horoskop słabości: jakie nałogi ma każdy ze znaków zodiaku?

Horoskop miłosny na 2021 rok. Który ze znaków ma szanse znaleźć swoja miłość?

Teraz trzeba skleić ze sobą przeciwległe paski. Przyklejcie pierwszy rząd błyszczącą stroną na zewnątrz, a drugi – do wewnątrz. Aby to zrobić, użyjcie pistoletu do kleju.

Potrzebujemy sześciu takich elementów.

Teraz łączymy przygotowane elementy miedzy sobą, używając tego samego pistoletu.

Na koniec wytnijcie z pianki brokatowej koło i umieśćcie go na środku śnieżynki – tam, gdzie łączą się wszystkie elementy.

Zapewniamy, ze każdy z was potrafi zrobić takie śnieżynki. A jeśli przygotujecie wielokolorową piankę, możecie także zrobić z niej kolorową girlandę. 

Redaktorzy "Koleżanki" również zalecają przeczytać:

1. Justyna Żyła mówi o krzywdzie, jaką wyrządził jej były mąż. Tego jeszcze nie było

2.  Oto najseksowniejsza przyszła mama na świecie. Modelka o polskich korzeniach zachwyca wszystkich

3.  Barbara Kurdej-Szatan pochwaliła się synkiem.Henio ma już 4 miesiące

4.  Ile ważą i mierzą polskie gwiazdy? W niektóre liczby aż trudno uwierzyć

5.  Joanna Krupa pokazała nowe zdjęcie Ashy. Jej córeczka bardzo się zmieniła