Im brudniejsza jest mikrofalówka, tym lepszy będzie wynik. Dzisiaj będziemy sprawdzać skuteczność dwóch sposobów czyszczenia mikrofalówki – czy rzeczywiście oni pomogą pozbyć się nawet najbardziej zastarzałych zabrudzeń w ciągu zaledwie kilku minut?

W sieci można znaleźć mnóstwo sposobów czyszczenia kuchenki mikrofalowej, ale niektóre z nich po prostu nie nadają się do takiego sprzętu tak jak, na przykład, sposób z użyciem mokrych chusteczek w pustej mikrofalówce.

Taki sposób może po prostu doprowadzić do awarii mikrofalówki. Ponadto, w instrukcji użytkowania kuchenki mikrofalowej zawsze zaznaczono, że nie wolno włączać pustej mikrofalówki, ponieważ to może skutkować natychmiastowym zepsuciem magnetronu. Dlatego w żadnych okolicznościach nie warto stosować tę metodę.

Sposoby na czyszczenie kuchenki mikrofalowej – wewnątrz i na zewnątrz

Najpierw trzeba przygotować specjalny roztwór do usuwania brudu z powierzchni mikrofalówki. Ponadto, zanim będziecie cokolwiek robić z jakimkolwiek sprzętem, trzeba najpierw odłączyć go od sieci.

Aby przygotować roztwór, trzeba połączyć 100 gramów spirytusu i 100 gramów płynu do naczyń Fairy.

Popularne wiadomości teraz

Poznajecie to małżeństwo? Sławna para obchodzi w tym roku 36-lecie małżeństwa

Doberman uratował życie 17 miesięcznej dziewczynce

Joanna Krupa pokazała nowe zdjęcie Ashy. Jej córeczka bardzo się zmieniła

Agnieszka Woźniak -Starak opublikowała zdjęcie bez makijażu. Fani zwróciły uwagę na jeden piękny szczegół

Photo by MChe Lee on Unsplash

Oto jak wygląda ten roztwór.

Gotowy roztwór trzeba przelać do butelki z rozpylaczem. Ten roztwór nadaje się do czyszczenia multicookera, okapu oraz innego sprzętu AGD.

Rozpylić ten środek na powierzchnię kuchenki mikrofalowej i odstawić na 20-30 sekund. Jeśli kuchenka mikrofalowa jest mocno zabrudzona, czas oczekiwania można wydłużyć. Na koniec trzeba usunąć resztki roztworu suchym ręcznikiem.

Ten sposób czyszczenia kuchenki mikrofalowej jest uważany za bezpieczny dla takiego rodzaju sprzętu i  oczywiście bardzo skuteczny.

Następnie zajmijmy się czyszczeniem wnętrza mikrofalówki. Wlejcie do jakiegoś pojemnika wodę, dodaj dwie łyżeczki sody lub kwasu cytrynowego, dokładnie wymieszajcie wszystkie składniki i wstawcie ten pojemnik do mikrofalówki na 3-4 minuty. Woda w pojemniku powinna osiągnąć temperaturę wrzenia.

Po wyjęciu pojemnika z mikrofalówki należy dokładnie wytrzeć ją suchym ręcznikiem.

Redaktorzy "Koleżanki" również zalecają przeczytać:

1. Szczegółowy horoskop dla każdego znaku zodiaku na rok 2021. Nowy rok, nowe wyzwania

2. Te sławne kobiety są z o wiele młodszymi od nich partnerami. Rekordowa różnica to 32 lata

3.  Zenek Martyniuk stracił nadzieję.Przekazał smutną wiadomość

4.  Kasia Skrzynecka pokazuje rodzinne zdjęcie. Fani zwrócili uwagę na ważny szczegół

5.  Pamiętacie ojca filmowego Kevina?Mało kto o tym wie, że aktor zmarł w bardzo dziwnych okolicznościach