Magda Gessler jest znaną polską restauratorką. Od wielu lat prowadzi swój telewizyjny program Kuchenne rewolucje. Kto jak nie ona najbardzie zna różne przepisy na smaczne potrawy?  11 grudnia wystartował kanał na YouTube Magdy Gessler, gdzie ona zdecydowała podzielić się swoim osobistym przepisem smacznego, czerownego barszczu na Wigilie. Obiecuje, że będzie pyszny. 

Czy nadwaga może być winą genów?

Magiczny polski barszcz czerwony, niby bardzo prosty, ale jednak jego smak zależy od wielu niuansów. Od nich zależy czy barszcz będzie fantastyczny, czy do niczego...Ja uwielbiam barszcz który robi się bardzo szybko, bez kiszenia buraków. Będzie przeźroczysty, pyszny i aromatyczny - mówi Magda Gessler

Magda Gessler gotuje barszcz

Oto przepis:

Popularne wiadomości teraz

Tede skomentował sprawę odszkodowania dla Tomasza Komendy

Anna Wendzikowska podczas tańca na rurze odsłoniła zbyt dużo. Odważny kadr dziennikarki rozpowszechnił się w sieci

Ewa Błaszczyk dumna z córki. Dawno nie była tak szczęśliwa

Cały świat obserwuje te bliźniaki od ich narodzin

Trzeba wybrać czerwone buraki, nawet niech będą krwiste. Zawijamy ich w folię aluminiową i pieczemy je w piekarniku rozgrzanym do temperatury 220 stopni. Nie doprawiamy ich, barszcz doprawimy na samym końcu. Dodajemy również cebule, które mogą spokojnie zapiekać się razem z burakami. Grzyby (borowiki i prawdziwki) zalej zimną wodą w rondelku, żeby się powoli otworzyły.  Stawiamy na lekki ogień i przyprawiamy. Dodajemy: ziele angielskie (4-5 kulek), liście laurowe, oraz cebulę.  Warzywa: zaczynamy od selera, dodajemy również pietruszki, następnie surowe buraki, które dzielimy na 4 części, na koniec por. Wszystko zalewamy wodą. Kiedy warzywa w zagotowanej wodzie opadną, dodamy koper, seler naciowy oraz nasze przygotowane grzyby.

Magda Gessler

Julia Wieniawa świętuje ze swoimi przyjaciółmi

Przygotowujemy jabłka, liepiej kwaśne.  Łączymy wywar z warzyw z grzybami. Można solić!  Czekamy aż wszystko zacznie wrzeć! W tym czasie przygotowujemy jeszcze surowy czosnek, który na koniec ulokujemy na wierzchu barszczu. Dodajemy też pieprz. Wybieramy z pieca cebulę pieczone buraki. Kiedy wszystko się ze sobą połączy i zagotuje, należy dodać ocet polski. Odstawiamy barszcz na całą noc, aby wszystkie produkty między soba połączyli się. 

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" również zalecają przeczytać:

1. Justyna Żyła mówi o krzywdzie, jaką wyrządził jej były mąż. Tego jeszcze nie było

2.  Oto najseksowniejsza przyszła mama na świecie. Modelka o polskich korzeniach zachwyca wszystkich

3.  Barbara Kurdej-Szatan pochwaliła się synkiem.Henio ma już 4 miesiące

4.  Ile ważą i mierzą polskie gwiazdy? W niektóre liczby aż trudno uwierzyć

5.  Joanna Krupa pokazała nowe zdjęcie Ashy. Jej córeczka bardzo się zmieniła