Ta kobieta nie żyje już od ponad 80 lat, ale jej zdjęcia wciąż wywołują śmiech u ludzi na całym świecie. Jest smutnym przykładem tego, że wiele osób wciąż ocenia ludzi po wyglądzie zewnętrznym, nie myśląc ani nie zdając sobie sprawy, że za zewnętrzną skorupą może być bardzo ciekawa, miła, niezwykła osoba o trudnym losie.

Mary Ann Bevan urodziła się 20 grudnia 1874 roku w Londynie. Z zawodu kobieta była pielęgniarką. Kiedy ona miała 29 lat, to wyszła za mąż mężczyznę o imieniu Thomas, który pracował jako kwiaciarz.

Jednak wkrótce po zawarciu małżeństwa ciało Mary Ann zaczęło się zmieniać.

Kobieta udała się do lekarzy, którzy zdiagnozowali u niej akromegalię – chorobe spowodowana nadmiernym wydzielaniem hormonu wzrostu. Kiedy Mary miała 32 lata, jej głowa i mięśnie zaczęły często boleć, a niektóre części jej ciała zaczęły rosnąć. Poza tym w 1914 r. mąż kobiety zmarł i ona została sama z czwórką małych dzieci.

Popularne wiadomości teraz

Ida Nowakowska pokazała się w prześlicznej ciążowej sesji zdjęciowej. Prezenterka odlicza dni do porodu

Joanna Koroniewska pokazała córkę Janinę. Dziewczynka ma podobne rudy włosy, jak i jej znana babcia

Ogromny apel Ewy Krawczyk do Mariana Lichtmana

Nie do poznania: jak potoczył się los dziewczyny, która urodziła się z ogromnym naczyniakiem jamy nosowej (ZDJĘCIA)

Na tym zdjęciu Mary Ann wygląda tak, jak wyglądała przed wystąpieniem choroby.

Przez długi czas wielodzietna matka nie zwracała uwagi na swoją chorobę i bardzo ciężko pracowała, aby utrzymać swoich dzieci.

Co raz częściej kobieta zauważała dziwne spojrzenia otaczających ją osób, w których czytało sie obrzydzenie. Wielu ludzi z niej po prostu się śmiało. Wtedy Mary Ann zdecydowała, że jej niestandardowym wygląd może być dla niej nawet korzystny. W Londynie odbywał się wtedy konkurs na najbardziej męską kobietę. To w nim kobieta postanowiła wziąć udział, ponieważ wiedziała, że ma wielka szańce w nim wygrać. Po nim media natychmiast uznały Mary za najbrzydszą kobietę świata. Wielodzietna matka bardzo ciężko znosiła te wszystkie upokorzenia. Jedynym pocieszeniem była nagroda – przyzwoita suma pieniędzy.

Po konkursie zaproponowano jej pracę w cyrku. Tam Mary Ann miała rozbawiać publikę swoim wyglądem. Kobieta zgodziła się na to, bo pensja była bardzo dobra.

Co ciekawe, kobieta odniosła taki sukces w tym „biznesie”, że zaproponowano jej pracę w Dreamland Park w Nowym Jorku, USA. Kobieta przeprowadziła się do Ameryki, gdzie pracowała w parku aż do swojej śmierci w 1933 roku.

Mary Ann zdołała przekształcić swoją wadę w źródło stabilnego dochodu.

Od tego czasu minęło prawie 100 lat, ale ludzie nadal oceniają innych przede wszystkim po wyglądzie.

Kilka lat temu Hallmark zrobił pocztówki, na których była narysowana Mary Ann w roli uczestniczki programu randkowego z dość szyderczym podpisem. Pocztówki te były sprzedawane prawie na całym świecie.

Jeden z nich trafił do niemieckiego lekarza, który zdał sobie sprawę, że kobieta na zdjęciu jest chora na akromegalię.

Lekarz był bardzo oburzony tą sytuacją. Napisał nawet protest, który wysłał do tej firmy, a także opublikował list otwarty, w którym domagał się zaprzestania prześladowania kobiety, która przez wiele lat pracowała jako pielęgniarka, wychowywała czwórkę dzieci i była jedyna żywicielka rodziny.

Po jakimś czasie Hallmark oczywiście przeprosił za to i przestał produkować pocztówki z Mary Ann.

Szkoda, że nawet dzisiaj ludzie oceniają siebie nawzajem po wyglądzie zewnętrznym, nie zwracając uwagi na to, jaki to jest człowiek.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Kurdej-Szatan przeżywa trudny czas:„Zostałam sama z dwójką dzieci. To dla mnie nowość”
  2. Paulina Młynarska pokazała swoje ciało po mastektomii. Dziennikarka opublikowała odważne foto w sieci

  3. Modlitwa w sprawach beznadziejnych. Te słowa warto znać

  4. Znak zodiaku – Baran. Jakie naprawdę są osoby urodzone między 21.03 a 21.04?

  5. Co się dzieje z Waldusiem ze „Świata według Kiepskich”? Fani są wstrząśnięci jego stanem