Wiele z nas ma w domach kochane futrzaste kotki. Uwielbiamy je głaskać, miziać i podglądać ich kocie życie. Jednak mimo to, że pewnie spędziłaś z tymi zwierzątkami nie jedno popołudnie, na pewno są takie rzeczy, którzych jeszcze o nich nie wiesz.

Chcesz się przekonać?

Koty mają genialny wzrok. Można wręcz powiedzieć, że nasze futrzaki mają.. sokole oko! Widzą aż do 36 metrów!

2. Kości. Ludzie mają około 106 kości, a koty aż o ok. 20 więcej! Jednak to, co jest najciekawsze, że aż 10 procent z nich znajduje się w ogonie mruczka. 

3. Są niczym prawdziwa orkiestra. Nasi koci przyjaciele są w stanie wydać z siebie 100 dźwięków — dla porównania, pies jest w stanie zaszczekać i zapiszczeć tylko na 10 różnych sposobów! To niepodwarzalna przewaga kotów nad psami.

4. Koci smak. Pewnie Twój zwierzak nie potkrada Ci czekolady. Zastanawiałaś się dlaczego? To przez to, że koty nie potrafi rozpoznać słodkiego smaku. 

Popularne wiadomości teraz

Barbara Kurdej-Szatan wspomina swoją ciążę. Zdjęcie wywołało sporo kontrowersji

Anna Lewandowska pokazała, jak bawi się ze swoimi córkami: "Weszły mi na głowę"

Po pożegnalnej ceremonii książę Harry rozmawia z Williamem i Kate Middleton

Nie do poznania: jak potoczył się los dziewczyny, która urodziła się z ogromnym naczyniakiem jamy nosowej (ZDJĘCIA)

5. Dodatkowe organy. Mało osób zdaje sobie sprawę z faktu, że mruczek posiada trzecią powiekę, która dodatkowo nawilża jego oczy!  

fot. Getty Images

6. Leworęczne koty. Naukowcy ustalili, że mruczki mają sprawniejszą lewą połowę ciała, więc jeśli umiałyby to robić, pewnie robiłyby to lewą łapką. 

7. Koty się pocą? Zauważyłaś, że futerko Twojego kociaka nigdy nie jest mokre po wysiłku? To dlatego, że kot poci się jedynie na spodach swoich łapek.

8. Kilka żyć. Utarło się przekonanie, że koty mają dziewięć żyć i jeżeli miałybyśmy to przeliczyć na czas ludzki, to faktycznie można się z tym zgodzić. Koty przeżywają do 98 ludzkich lat!

9. Wyczuwalne wibracje. Koty to niezwykle czujne zwierzęta.  Potrafią poznać różnego rodzaju drgania ok. 10 minut wcześniej przed człowiekiem! Ma to ogromne znaczenie przy okazji trzęsienia ziemi. Kiedy widzisz, że koty uciekają - uciekaj razem z nimi.

10. Białe koty. To jest dopiero wiadomość, która może Cię zaskoczyć. Znaczna część osobników o białym umaszczeniu nie słyszy!  

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com

 


Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Kurdej-Szatan przeżywa trudny czas:„Zostałam sama z dwójką dzieci. To dla mnie nowość”
  2. Paulina Młynarska pokazała swoje ciało po mastektomii. Dziennikarka opublikowała odważne foto w sieci

  3. Modlitwa w sprawach beznadziejnych. Te słowa warto znać

  4. Znak zodiaku – Baran. Jakie naprawdę są osoby urodzone między 21.03 a 21.04?

  5. Co się dzieje z Waldusiem ze „Świata według Kiepskich”? Fani są wstrząśnięci jego stanem