Kapusta według tego przepisu potrzebuje przynajmniej kilku dni fermentowania. Ona zawsze wychodzi niesamowicie smaczna, chrupiąca i co najważniejsze korzystnie wpływa na zdrowie.

Składniki:

Sposób przygotowania:

Aby przyrządzić kiszoną kapustę w domowych warunkach, będziecie potrzebować jednej główki kapusty średniej wielkości. Najpierw trzeba usunąć górne liście i posiekać ja.

Marchewki trzeba umyć, obrać i zetrzeć na tarce o grubych oczkach. Następnie trzeba połączyć kapustę i marchewkę. Weźcie umyty słoik i włóżcie do niego starte warzywa.

Na sam koniec trzeba przygotować solankę. Będziecie potrzebować dwóch łyżek soli oraz jednej łyżki cukru na jeden litr wody. Wstawcie tę mieszankę na ogień i zagotujcie. Po ostygnięciu wlejcie ją do słoika, przykryjcie go pokrywką i pozostawcie w temperaturze pokojowej na trzy dni. Pamiętajcie, aby od czasu do czasu mieszać kapustę, aby ona była wystarczająco i równomiernie słona w smaku. Jak tylko na powierzchni tej mieszanki pojawi się piana, to oznacza, że kiszona kapusta jest gotowa.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Kurdej-Szatan przeżywa trudny czas:„Zostałam sama z dwójką dzieci. To dla mnie nowość”
  2. Paulina Młynarska pokazała swoje ciało po mastektomii. Dziennikarka opublikowała odważne foto w sieci

  3. Modlitwa w sprawach beznadziejnych. Te słowa warto znać

  4. Znak zodiaku – Baran. Jakie naprawdę są osoby urodzone między 21.03 a 21.04?

  5. Co się dzieje z Waldusiem ze „Świata według Kiepskich”? Fani są wstrząśnięci jego stanem