Palma daktylowa zdecydowanie odświeży każde wnętrze, dodaj mu przytulności i ciepła. I, co ciekawe, wcale nie ma potrzeby kupowania tej rośliny w sklepie, ponieważ można ją wyhodować w domowych warunkach prosto z pestki.

Jak przygotować pestki do sadzenia?

Aby pestki zaczęli kiełkować, konieczne trzeba je obrać z warstwy ochronnej. To można zrobić za pomocą na przykład papieru ściernego. Można również najpierw zalać je gorącą wodą na około 3-5 minut, którą należy podgrzać do temperatury 80 stopni, a następnie przełożyć nasiona do plastikowego pojemnika i przykryć je wilgotnymi wacikami.

Ten pojemnik z pestkami trzeba umieścić na kaloryferze, aby zapewnić optymalną temperaturę dla sadzonek. Korzenie powinny pojawić się już za kilka tygodni. To będzie oznaczać, że nasiona są gotowe do przeniesienia do gleby.

Sadzenie pestek

Weźcie dużą tackę do wysiewu nasion, włóżcie przygotowane nasiona i zasypcie je mieszanka torfu (trocin) i piasku lub gotowym podłożem do palm. Optymalna temperatura do kiełkowania wynosi od 25 do 30 stopni.

Nasiona zaczną kiełkować po czterdziestu dniach, a po 50-60 dniach powinien pojawić się już pierwszy silny, pionowy liść wielkości małego palca.

Popularne wiadomości teraz

Miłość nie ma wieku: oto polskie pary z największą różnicą w wieku!

Kasia Cichopek pokazała swoich dzieci: "Moje wszystko"

Sekret został ujawniony! Kim jest ta dziewczynka obok Ewy Krawczyk

Jakie znaki zodiaku często okłamują innych

Gdy młode daktylowe sadzonki osiągną wysokość ponad 10 cm, należy przesadzić je do osobnych doniczek o średnicy od 9 do 12 cm. W tym celu należy przygotować glebę z mieszaniny czterech części próchnicy, dwóch części piasku, jednej części torfu i dwóch części ziemi darniowej.

Uprawa palmy daktylowej

Ze względu na to, że roślina ta pochodzi z klimatu tropikalnego, ona po prostu uwielbia światło słoneczne, umiarkowana wilgotność, miękka luźną glebę i wysoką temperaturę powietrza.

Od czasu do czasu należy myc liście palmy ciepłą wodą. Latem, kiedy palma aktywnie rośnie, należy ją obficie podlewać. Odwróćcie doniczkę w stronę słońca, tak aby strzałka liścia wskazywała wewnątrz mieszkania. Dzięki temu palma będzie bardziej rozłożysta oraz zgrabna niż gdyby ona rosła tylko w jednym kierunku.

Drzewo daktylowe, które nie osiągnęło jeszcze wieku 5 lat, należy co roku przesadzać, natomiast starsze drzewka trzeba przesadzać tylko w razie potrzeby, ponieważ ta roślina woli spokój.

Jeśli palmie daktylowej coś nie pasuje, to będzie widać po jej liściach. Kiedy palma nie otrzymuje wystarczającej ilości wody, słońca lub przeszkadzają jej przeciągi czy zmiany temperatury, liście najczęściej robią się czarne.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Kurdej-Szatan przeżywa trudny czas:„Zostałam sama z dwójką dzieci. To dla mnie nowość”
  2. Paulina Młynarska pokazała swoje ciało po mastektomii. Dziennikarka opublikowała odważne foto w sieci

  3. Modlitwa w sprawach beznadziejnych. Te słowa warto znać

  4. Znak zodiaku – Baran. Jakie naprawdę są osoby urodzone między 21.03 a 21.04?

  5. Co się dzieje z Waldusiem ze „Świata według Kiepskich”? Fani są wstrząśnięci jego stanem