Oczywiście, można je kupić w najbliższej piekarni lub sklepie, lecz chyba każdy zgodzi z tym, że nie ma nic lepszego od domowych wypieków. Oto jest przepis na przepyszne tradycyjne pierniczki.

Przepis na pierniczki świąteczne

W większości przepisów ciasto do takiego rodzaju wypieków ugniata się w ten sam sposób, więc wszyscy są przyzwyczajeni do tego samego smaku. Ten przepis nie jest wyjątkiem. Poniżej możecie zapoznać się z klasycznym przepisem na pierniczki świąteczne. Aby uzyskać nie tylko smaczne, lecz także piękne pierniczki, na pewno będziecie potrzebować specjalnych foremek do pierników. Spróbujcie także samodzielnie zrobić lukier do dekoracji pierniczków lub po prostu kupcie gotowy lukier w specjalnych opakowaniach w kształcie tuby. Zapewniamy was, że dekorowanie pierniczków lukrem jest naprawdę łatwe. Ponadto, możecie zrobić w piernikach dziurki i ozdobić nimi choinkę.

Składniki:

Porcje: 8-10

Jak przygotować tradycyjne pierniczki?

Masło należy odpowiednio wcześniej wyjąć z lodówki. Następnie trzeba wymieszać miękkie masło z miodem, jajkami i cukrem. Do tej mieszanki dodajemy także wszystkie suche składniki z listy powyżej. Zagnieść ciasto. Następnie trzeba owinąć gotowe ciasto w folię spożywczą i włożyć go do lodówki na pół godziny.

Po upływie tego czasu należy wyjąć ciasto z lodówki i rozwałkować go na grubość około 0,5-0,7 cm.

Następnie przy użyciu foremek wytnijcie z ciasta pierniczki. Wyłóżcie je na blasze wyłożonej papierem do pieczenia.

Piekarnik należy rozgrzać do temperatury 180 stopni i piec pierniczki przez około 20-25 minut. Udekorujcie gotowe wypieki według własnego gustu. Smacznego!

Redaktorzy "Koleżanki" również zalecają przeczytać:

  1. Wejście do galerii płatne? Pomysł Bartosza Kownackiego jest bardzo kontrowersyjny
  2. Iza z Gogglebox przeżywa bardzo trudne chwile. Każdego z nas kiedyś to czeka
  3. Katarzyna Cichopek w lateksowej mini!W takim seksownym wydaniu jeszcze jej nie widzieliśmy
  4. Dlaczego Polska przegrała Eurowizję Junior? Muzyczny ekspert wylicza powody
  5. Aleksandra Kwaśniewska pokazała fanom ogromny brzuch. Są powody do gratulacji?