Pointer o imieniu Nora przez całe życie bardzo cierpiała – jej poprzedni właściciele traktowali ją okropnie. To właśnie z powodu niewłaściwego traktowania zwierzęcia tym ludziom i odebrano psa.

W schronisku biedny piesek zachowywał się bardzo cicho i spokojnie. Było od razu widać, że Nora boi się obcych ludzi i wszystkiego nowego. Ona zawsze siedziała cicho w głębi woliery i wyglądała na bardzo przestraszoną.

Pewnego razu Kanadyjka Elizabeth Spence, która akurat przyszła do schroniska po psa, zauważyła ta przerażoną piękność. Jej uwagę natychmiast przykuły smutne oczy psa – kobieta od razu zrozumiała, że chce zaopiekować się tym psem i pokazać mu, czym jest prawdziwa troska i szczera miłość człowieka.

W nowym domu Nora trochę nabrała pewności siebie. Wciąż boi się ludzi i nieznanych jej przedmiotów, ale ona w końcu znalazła kogoś, kto został jej prawdziwym przyjacielem.

Maluch o imieniu Archie stał się dla Nory prawdziwym sensem życia, promieniem światła – tą osobą, której ona się nie boi. Już po pierwszym spotkaniu psa z dzieckiem cała rodzina zauważyła między nimi pewna więź.

Popularne wiadomości teraz

Horoskop dla wszystkich znaków zodiaku na listopad. Nowy miesiąc to nowe szanse

Małgorzata Kożuchowska opowiada się za życiem. Otwarcie mówi o wyroku Trybunału

Najpiękniejsze kobiety według znaku zodiaku

Historia kobiety, która po raz pierwszy została matką w wieku 60 lat i którą zostawił mąż, ponieważ nie mógł wytrzymać dziecięcego płaczu

Elizabeth zaczęła fotografować najbardziej wzruszające chwile przyjaźni między Norą i Archiem i zamieszać je na swoim profilu w sieci społecznościowej.

Rodzina Spence ma trzy psy i trzy koty, których oni również zabrali ze schroniska. Jednak maluch jest najbardziej przywiązany do Nory tak jak i ona do niego.

Za pomocą tych zdjęć Elżbieta chce pokazać, jak bardzo wdzięczne i kochające mogą być zwierzęta zabrane ze schroniska. Pomimo ludzkiego okrucieństwa, jakiego doznała Nora wcześniej, ona pozostała czułym i oddanym psem.

„Wiele osób z jakiegoś powodu boi się lub nie chce brać zwierząt ze schroniska. Jednak z własnego doświadczenia przekonałam się, że takie zwierzaki są najbardziej kochające i czule. Zdecydowanie zasługują na drugą szansę na szczęśliwe życie!”— powiedziała Elizabeth.

Oczywiście mama zawsze czuwa, kiedy Nora kładzie się obok Archiego. Jednak pies zawsze zachowuje się z dzieckiem bardzo ostrożnie i delikatnie.

Jeszcze redakcja "Koleżanki" zaleca przeczytać:

1. Małgorzata Socha pokazała swoją dorosła córkę. Zosia ma już 7 lat

2. Jennifer Lopez na okładce gazety. Gwiazda odsłoniła dużo ciała. Fani są zachwyceni.

3. Jak się ułożyło życie bliźniaków siódemek? Teraz te dzieciaki żyją szczęśliwym życiem

4. Takiego nikt się nie spodziewał! Wpadka Kasi Cichopek w „Pytaniu na śniadanie”

5. Niesamowity gadający kot. Jak to jest możliwe?