Domowa solona czerwona ryba to niesamowicie smaczna przekąska. Może być ozdobą zarówno stołów codziennych, jak i świątecznych. Istnieje wiele przepisów na solenie czerwonych ryb w domu. A główną zaletą domowej kuchni jest to, że to danie na pewno będzie świeże.

Łosoś lekko solony

Co do tego będziesz potrzebować?

Łosoś - 300 g, Sól - 3 łyżeczki., Cukier - 1 łyżeczka, Kminek - do smaku

Prosty przepis na uniwersalne oraz bardzo smaczne ciasto zalewane

Jak przygotować?

Łososia obrać, wypić i pokroić. Odetnij głowę i ogon. Do solenia weź filet ze środkowej części tuszy. Do rondla wsypać sól i cukier w stosunku 3: 1. Dodaj nasiona kminku. Wymieszaj powstałą mieszaninę. Zanurz filety z łososia ze wszystkich stron w mieszance i złóż w „książeczce”.

Popularne wiadomości teraz

Daniel Martyniuk rozwiódł się z żoną Eweliną. "To małżeństwo było porażką od samego początku"

Jakie są najpotężniejsze znaki zodiaku: są tylko cztery

Anna Lewandowska wyśmiana przez internautów. Poszło o buty

Najnowsze informacje o zimowe prognozie pogody

Bardzo smaczny, gęsty i aromatyczny barszcz w zaledwie pół godziny

Przykryj odpowiednim talerzem lub innym naczyniem i pamiętaj o umieszczeniu ładunku. Trzymaj w cieple przez dwie godziny, a następnie wyślij do lodówki na 2-3 dni - w trakcie solenia rybę należy kilkakrotnie przewrócić. Następnie opłucz rybę pod zimną bieżącą wodą. Jeśli to konieczne, jeśli jest słony, trzymaj wodę, aby się zamoczyć. Osuszyć ręcznikiem kuchennym i pokroić w cienkie plasterki. Przed podaniem polej je sokiem z cytryny, udekoruj kawałkami cytryny i koperkiem. Tak więc ogólnie każdą czerwoną rybę można solić.

Smacznego!

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com