Pewnie nie jedna z nas miała w życiu dylemat pt.: "czy wyrzucić czerstwy chleb". Nie oszukujmy się, po kilku dniach pieczywo nie nadaje się do jedzenia, a z drugiej strony też nie chcemy go wyrzucić. Od razu widzimy przed oczami utracone pieniądze czy też głodujące dzieci, które z chęcią taki chleb by przygarnęły. I co tu począć?

W takich przypadkach potrzebne są po prostu genialne pomysły i triki na wykorzystanie takiego suchego chleba. Dobra wiadomość jest taka, że my te pomysły znamy i chętnie się z Wami podzielimy.

Pies znalazł niesamowity sposób na obudzenie swojego pana. Filmik jest hitem

Grzanki

Grzanki w zupie są świetną alternatywą dla makaronu czy ryżu, a po co je kupować, skoro możemy zrobić je sami i to z produktu, którego ochronimy w ten sposób przed wyrzuceniem.

Popularne wiadomości teraz

Magda Narożna opublikowała zdjęcie w stroją kąpielowym. Gwiazda nie wstydzi się pokazywać swoje fałdy na brzuchu

Znaki zodiaku kobiet, które nie wyglądają na swój wiek. Wszyscy myślą, że są młodsze

Pies udawał, że nie żyje tylko po to, by nie jechać do weterynarza. Nagranie rozbawia do łez

Aleksandra Kwaśniewska zamieściła zdjęcie z dzieckiem. Odpowiedź dla wszystkich hejterów

fot. Getty Images

Przekąski

Świetnym sposobem na czerstwe kromki chleba jest ich smażenie. Przykład? Obtocz chleb w jajku, a następnie go usmaż. Podaj go następnie z ulubionymi składnikami i zobaczysz, że z pewnością ten przysmak Ci zasmakuje.

Mąż dowiedział się o zdradzie żony. Jego zemsta była przemyślana i upokarzająca

Zapiekanki

O ile kanapki z czerstwym chlebem są po prostu niesmaczne, tak zapiekanki mają wysoką tolerancję miękkości pieczywa. Pomyśl tylko o takich zapiekankach z boczkiem, pomidorem i mozarellą na przykład. Od razu czerswy chleb staje się dla nas atrakcyjniejszy.

fot. Getty Images

Deser

Ten pomysł może Ci się wydawać kontrowersyjny, ale naprawdę niektórzy używają też czerstwego pieczywa jako spody do ciast. Prawda, że brzmi ciekawie?

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com