Chryzantemy

Kwiaty te mają wiele do zaprezentowania. Są dostępne w wielu odcieniach, a ich obfite i długie kwitnienie sprawia, że ogrodnicy chętnie po nie sięgają. Jednak uważaj, na rynku dostępne są chryzantemy jednoroczne, które rosną tylko do sierpnia/ września, ale są tez chryzantemy wieloletnie, które kwitną właśnie jesienią. Warto dodać też, że kwiaty te lubią stanowiska słoneczne i zasobną, próchniczą glebę.

Mówią o niej „najpiękniejsza babcia na świecie”. Mężczyźni szaleją na jej widok

Popularne wiadomości teraz

Anna Lewandowska w wersji blond. Po wielu latach wróciła się do jasnego koloru

Małgorzata Rozenek-Majdan z płatkami pod oczami i z nieuczesaną fryzurą. Co za wygląd?

Bronisław Komorowski po operacji. Jego życie się zmieni

Magda Narożna opublikowała zdjęcie w stroją kąpielowym. Gwiazda nie wstydzi się pokazywać swoje fałdy na brzuchu

Rudbekia i jeżówka

Należą do rodziny astrowatych i mają bardzo podobne kwiaty w formie koszyczków, różniących się głównie kolorami. Języczkowe kwiaty rudbekii są żółte, żółto-brązowe lub żółto-czerwone, a kwiaty jeżówki mogą być w kolorze białym, kremowym, czerwonym, różowym, ale także żółtym i pomarańczowym. To kwiaty, które osiągają rozmiary do nawet dwóch metrów. Dodatkowo, tak jak chryzantemy preferują nasłonecznione stanowiska.

Zimowit

Zimowity to piękne kwiaty powalające swoim wyglądem. I choć wyglądają na wymagające - zaklimatyzują się zarówno  na stanowiskach słonecznych jak i lekko zacienionych. Co ciekawe mogą one rosnąć przez kilka lat na tym samym stanowisku. W naturalnym środowisku w Polsce zimowity spotykamy w Karpatach i Sudetach, co nie znaczy, że do ogrodów się nie nadają. Z powodzeniem można uprawiać takie odmiany zimowita jak: zimowit bizantyjski, pstry czy powabny.  

Nastolatek zbudował w ogrodzie mały domek. Jego wnętrze wprawia w osłupienie

Astry

Astry bylinowe należące do gatunku nowoangielskiego, nowobelgijskiego lub do astrów krzaczastych cieszą swoim pięknem aż do pierwszych przemrozków. Co najważniejsze - ich piękne kwiaty można spotkać w różnych kolorach: fioletu, różu, bieli czy czerwieni. Astry bylinowe, zwane także marcinkami, preferują stanowiska słoneczne, bogate w zasobną glebę. Roślinę tę możemy pozostawić na tym samym miejscu przez okres od trzech do czterech lat.

Wrzosy

W zestawieniu tym nie mogliśmy zapomnieć o wrzosach, które chyba najbardziej kojarzą nam się z jesienią. Kwiaty wrzosów są co prawda skromne, ale bardzo urocze. Warto pamiętać o tym, że roślina ta lubi stanowiska słoneczne i przepuszczalną glebę o kwaśnym odczynie (pH 3,5 - 5). To, co najważniejsze i co sprawia, że chętnie sięgamy po te kwiaty to fakt, że wrzosy kupione w pojemniku można wsadzić do gruntu nawet w okresie ich kwitnienia, jednak warto pamiętać o zachowaniu odstępu między nimi - około 25 cm. 

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com