O сraniopagus, czyli typie zroślaków, którym są złączone jej dzieci, matka bliźniaczek syjamskich dowiedziała się w 11 tygodniu ciąży. Mimo tej wiadomości rodzina stanowczo postanowiła, że będzie walczyć o życie swoich przyszłych dzieci. Dziewczynki urodziły się dziesięć tygodni przed terminem przez cesarskie cięcie.

Na pierwsze urodziny maluchy i ich rodzice otrzymali bardzo dobrą wiadomość – operacja rozdzielenia dzieciaków jest możliwa. Chirurdzy starannie zaplanowali wszystkie swoje działania: sprzęt, lekarstwa i instrumenty dla każdej z dziewczynek oznaczono wstążkami w różnych kolorach. Rodzina miała szczęście – ich córki były operowane przez najwyższej klasy specjalistów. Dziewczynek operowało około 30 osób. Po 11 godzinach bliźniaczki zostały rozdzielone.

W tej klinice do tej pory przeprowadzono aż 23 operacje rozdzielenia bliźniaków. Każda z tych operacji to prawdziwy cud. Tylko 50% syjamskich bliźniaków przeżywa po urodzeniu, a trzeć z nich umiera w ciągu jednego dnia po urodzeniu, więc każda interwencja chirurgiczna może stanowić zagrożenie dla ich życia.

Popularne wiadomości teraz

Aleksandra Kwaśniewska zamieściła zdjęcie z dzieckiem. Odpowiedź dla wszystkich hejterów

Douglas Nunes zamieścił śmieszne zdjęcie Joanny Krupy bez makijażu. "Najlepsze zdjęcie" piszą internauci

Aneta Zając pochwaliła się zdjęciem z synami. "Szanuje ich prawo do prywatności"

Dramatyczne sceny na koncercie Zenka Martyniuka. Ta sytuacja mogła skończyć się fatalnie

Rodzice siostrzyczek Delaney są bardzo szczęśliwi, że ich córki otrzymały szanse na normalne życie.