Smaczna beza w domowych warunkach

Słowo beza pochodzi od francuskiego słowa baiser, które oznacza pocałunek. Beza powstaje z ubitego białka i cukru. Ten przepis pokaże Ci, jak zrobić własną bezę w domu.

Składniki:

Tutaj głownymi składnikiam tylko są Jajka - 4 szt., Cukier - 150 gr.

Szybkie śniadanie w 5 minut: domowa "pizza" na patelni

Sposób przygotowania:

Ostrożnie oddziel białka od żółtek. Aby nie zepsuć wszystkich białek przypadkowo rozsmarowanym żółtkiem, oddziel białko z każdego jajka osobno, a dopiero potem wlej do wspólnego pojemnika. Ważne jest, aby upewnić się, że ani kropla żółtka nie dostanie się do środka, w przeciwnym razie białka nie zostaną pobite. Białka ubij mikserem na dużych obrotach przez około 5 minut (najlepiej, jeśli białka są wstępnie schłodzone)

Popularne wiadomości teraz

Rodzina karłów dowiodła, że ​​wzrost nie jest przeszkodą w szczęściu i stali się gwiazdami Internetu

Bronisław Komorowski po operacji. Jego życie się zmieni

Magda Narożna opublikowała zdjęcie w stroją kąpielowym. Gwiazda nie wstydzi się pokazywać swoje fałdy na brzuchu

Aleksandra Kwaśniewska zamieściła zdjęcie z dzieckiem. Odpowiedź dla wszystkich hejterów

Kruche ciasto na maśle: wyśmienicie smakuje z dowolnym nadzieniem

Dodać trochę cukru i w tym samym czasie ubijać mikserem bezowym około 5 minut. Najlepiej używać puder cukru. Cukier do bezy potrzebuje tyle samo, co białka. Oznacza to, że po oddzieleniu białek należy je zważyć lub wlać do szklanki, jeśli białka są pół szklanki, potrzebujesz pół szklanki cukru.

Ilość białka będzie się różnić w zależności od rodzaju jajka. Wyłóż blachę do pieczenia papierem do gotowania. Porcje bezy nałóż łyżką lub woreczkiem na krem ​​na blachę do pieczenia. Najlepiej zrobić małe smakołyki o średnicy około trzech centymetrów, aby lepiej wyschły. Rozgrzej piekarnik do 90-110 stopni i włóż do niego bezę na 90 minut. Ważne jest, aby wiedzieć, że bezy nie są pieczone, ale suszone, więc proces ten jest długi i odbywa się w niskich temperaturach. Po upływie czasu wyłącz piekarnik i zostaw w nim bezę do ostygnięcia. Nie otwieraj piekarnika, dopóki całkowicie nie ostygnie (zajmie to około 60-90 minut).

Smacznego!

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com