Pewna organizacja charytatywna znalazła niebanalny sposób, aby pomóc takim rodzinom.

“28 Loops” – to zespół entuzjastów różnej płci i wieku, którzy pomagają wcześniakom. Oni nie otrzymują żadnej pomocy od państwa i dużych funduszy, ale wiedzą, że każde dziecko potrzebuje do pomocy około 300 gramów wełnianej przędzy. Dziewiarki robią ubranka dla noworodków: czapki, skarpetki, bluzki, a także specjalne zabawki-przytulanki.

Te zabawki-przytulanki odgrywają bardzo ważną rolę w życiu niemowląt (zwłaszcza wcześniaków). W „28 Loops” te przytulanki są robione w kształcie ośmiornic. Przez jakiś czas mamy noszą ze sobą te malutkie zabawki, by oni wchłonęli zapach bliskiej dziecku osoby. Potem oni dają te zabawki dzieciom. Dzięki temu oni czują się spokojni i bezpieczni.

Wszystkie ubranka i zabawki trafiają do szpitali położniczych, ośrodków okołoporodowych i szpitali dziecięcych na oddziały intensywnej terapii. Każdy z tych wyrobów jest wykonany z wełny, nie tylko po to, aby maluchom było cieplej, ale także ze względów zdrowotnych: wełna pobudza krążenie krwi, a także zapobiega zatrzymaniu oddechu u noworodków (dziecko po zasypianiu może po prostu zapomnieć o oddychaniu; wełna sprawia, że sen maluszka jest bardziej lekki).

Popularne wiadomości teraz

Zmarła matka Sylvestra Stallone -Jackie Stallone

Anna Lewandowska odsłoniła twarz Klary. Według internautów to wykapany Robert

Jakie są najpotężniejsze znaki zodiaku: są tylko cztery

Najnowsze informacje o zimowe prognozie pogody

Do klubu “28 Loops” może dołączyć każdy chętny, nawet jeśli nie zna sztuki robienia na drutach – tam go wszystkiego naucza. Ta organizacja działa również na terenie Ukrainy, Rosji, Kirgistanu, Uzbekistanu i na Białorusi. Każdy chętny może również przekazać klubowi włóczkę (wełna, bawełna).

Czynienie dobra jest łatwe. Dobro – to nawet malutki dzianinowy koc, który ogrzewa jakiegoś maluszka.